Ajellaan miten sattuu ja sitten luullaan liikoja siitä esimerkiksi Octavia RS etuvetoritsasta. Oli kieltämättä tänään hauska jättää parrakas rattia puristava kaljupää valkoisen RS Octavia farkkunsa kanssa katsomaan takavetoisen takavaloja. Kahdesti yritti kaljupää valoissa polkea viereltä "sporttisesti" kuten maahantuoja mallia väittää. Sitten riitti ja vaihtoi kaljupää kiltisti takavetoisen autoni taakse ajelemaan.
VAG-kuskit pahimpia perseilijöitä
19
336
Vastaukset
- Talvellatavataan
Oo, kerro vielä oman autosi merkki.
- Automot1
Trabant
Varmaankin koit tehneesi jotain tärkeää?
- anal-logiaa
Sporttisen, laadukkaan takavetoisen länsiauton tunnistaa jo kaukaa, ei tarvitse merkkiä kertoa.
Myös valheen tunnistaa jo kaukaa. Muistit kai tarkistaa tämän testosteronitapauksen kengännumeron ohittaessasi?
- päivästä.toiseen
Kyllä oman kokemukseni mukaan juuri Bemarit, Audit ja uudet möhkö-Volvot ovat niitä "kiireisimpiä" päättyvältä kaistalta vauhdilla mukaan kiilaajia.
- TSI2012
yhteiskunnan hyljeksityin automerkki NRO1 skoda.
- Vepsäläinen.Eke
Sarkasmia.
- Rolotex
Samaa mieltä olen, kaikkein häpeällisin, noloin skoda merkkinä
- miksi.kaikki.on.kurjaa
Näissä jutuissa on aina sama kaava. Tämä tiedoksi sinne sylttytehtaalle.
Omassa historiassa on etuvetoisia. takavetoisia.ja nelivetoisia autoja. Sen lisäksi kaksipyöräisiä.
Mikä sulle herättää noin suuren ahdistuksen? Selkeästi joku on kussut isosti sun muroihin. Sulla täytyy olla joku isompi ongelma koska normaalijannu ei itke yhdestä vetotavasta vuosi toisen jälkeen.- Kkikkiikkkkkk
Erittäin hyvin sanottu siellä perällä. Alkuperäsestä viestistä puuttui enää ainoastaan noi ”hyödylliset” 0-30km/h kiihdytysaikavertailut, joilla käytännössä ei ole hevon vtun merkitystä mihinkään.
- Sarkasmi.sakari
Kkikkiikkkkkk kirjoitti:
Erittäin hyvin sanottu siellä perällä. Alkuperäsestä viestistä puuttui enää ainoastaan noi ”hyödylliset” 0-30km/h kiihdytysaikavertailut, joilla käytännössä ei ole hevon vtun merkitystä mihinkään.
Mutku teillä ei ole vieläkään kokemusta 2010-luvun tehokkaista takavetoisista, joille jäätte katsomaan perävaloja sen naurettavan huojuvan ja pomppivan Räsänne kanssa, jota automyyjä nimitti täydelliseksi urheiluautoksi.
Milloin aiotte hankkia kokemusta? - takapotku
Kkikkiikkkkkk kirjoitti:
Erittäin hyvin sanottu siellä perällä. Alkuperäsestä viestistä puuttui enää ainoastaan noi ”hyödylliset” 0-30km/h kiihdytysaikavertailut, joilla käytännössä ei ole hevon vtun merkitystä mihinkään.
Kiihtyvyysvertailut voidaan tehdä myös 0-200. Takavetoinen 170hp kiihtyy aina paremmin kuin 250hp RS.
- niin.se.vain.on
takapotku kirjoitti:
Kiihtyvyysvertailut voidaan tehdä myös 0-200. Takavetoinen 170hp kiihtyy aina paremmin kuin 250hp RS.
Mikä tahansa kiihtyy paremmin kuin RS, koska Skoda-palsta.
- lyhyet.jäljet
takapotku kirjoitti:
Kiihtyvyysvertailut voidaan tehdä myös 0-200. Takavetoinen 170hp kiihtyy aina paremmin kuin 250hp RS.
Tässäpä nyt pääsi suusta iso sammakko ja vale.
- treff1t
Aloittaja selvästi halusi tehdä vaikutuksen Skodan partamieheen. Sovitteko jo treffit?
- Tarmo.Henkanen
Kyllä ihmetyttää skodistien röyhkeys ja ruokottomat käytöstavat liikenteessä.
- ArvonPenaali
Holistilla taas väpättää.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453383
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai683173Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist302925Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1592728- 252209
En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛112089Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141648Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231497Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?31347- 151316