Humalassa heiluvat Tukholman asemalla. Selevin päin ei yhttää mihinkään. Istuuvat junassa patti punasena, ei uskalla Suomea puhua, perhana selevinpäin. Kyllä ryssät ja rättipäät uskalttaa.
Aikamoisia pässijä suomalaiset.
3
515
Vastaukset
- sinnevaan
Ilmoita poliisille, tulevat hakemaan pois. Joutavat istumaan putkassa.
- en_ole_robotti
Ei kai siitä putkaan panna, että istuuvat junassa patti punasena. Seistäkö niitten junassa pitäisi?
- mietteitä
Olisi aiheellista ottaa keskustelun aiheeksi tää että ruotsinsuomalaiset juopot käyttäytyvät niin huonosti täällä ja pilaavat toisten, kunnollisten ruotsinsuomalaisten maineen!
Joo joo, tiedän että heillä on ollut vaikeeta (niin on ollut muillakin), mutta jonkinlaista tapakasvatusta pitäisi olla.
Omalta osaltani olen huomauttanut aina näille "maanveljilleni" että käyttäytykäypä fiksusti.
Jännä juttu, mutta ovat aina ottaneet opikseen. (= sellaista perussuomalaista tyyliä). - Eli se on hienoa että suomalainen uskoo kuitenkin, Mutta ruotsalainen ei!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 835929
- 1293975
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj463959- 693673
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262948Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan72517- 272224
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?332179- 2042121
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh4451831