Tradenomin pääsykokeet

Osaisiko joku auttaa ja vähän kertoa että mitä noissa pääsykokeiden haastatteluissa kysytään?
Perjantaina pääsykoe ja ryhmähaastattelu esseen sijasta..
1171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Haastattelun tarkoitus on katsoa, että käyttäydyt asiallisesti ja vastaat juuri siihen, mitä kysytään, tai kerrot, mitä pyydetään. Mitään vaikeaa tai mahdotonta ei kysytä eikä vaadita. Jännittää saa.

Katso sopivasti silmiin, kun kommunikoit. Jos tämä on sinulle vaikeaa, sinusta ei ehkä ole helppo kouluttaa tradenomia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paniikki kirjoitti:

Osaisiko joku auttaa ja vähän kertoa että mitä noissa pääsykokeiden haastatteluissa kysytään?
Perjantaina pääsykoe ja ryhmähaastattelu esseen sijasta..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu