Hei,
onko pakko ostaa Microsoftin Officen lisenssi? Eikö sitä vois vaan ladata kaverin jo kerran maksaman ohjelman? Jos niin tekee, tuleeko herra Gates soittelemaan ovikelloa?
onko pakko ostaa Microsoftin Officen lisenssi? Eikö sitä vois vaan ladata kaverin jo kerran maksaman ohjelman? Jos niin tekee, tuleeko herra Gates soittelemaan ovikelloa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
mutta laitonta
office kyllä asentuu ja toimii jos on tuoteavain..
Kyseessä kuitenkin laiton kopiointi mutta ei Billyboy tollasen takia oven taa tuu.
Se pistää polliisit töihin :D
Tuolta saat ladattua ilmaisen OpenOffice-paketin, joka ajaa saman asian kuin M$:n Office:
http://fi.openoffice.org/
Mitenhän tuon päivittäminen tapahtuu, kun Microsoft lakkaa päivittämästä piraatteja? Officeen ei kai saa mitään automaattisia päivityksiä, joten piraatti-officet tulevat vuotamaan kuin seula. Järkevintä olisi kai käyttää jotain muuta toimisto-pakettia (esim. OO) tai sitten ostaa se paketti (149€). Ihan oman järjenkäytön mukaan.
Hakee key-ohjelman ja eri keynumban ni päivittyy hyvin kaikki mikkisoftan ohjelmat.
Tuskin sen jälkeen kun M$ ottaa sen muurinsa käyttöön. Tässä kuussa pitäisi tulla Suomeen. Pitää tarkkailla tilannetta.