Kotipizza nimeksi ei Ahvenmaalla ei käy.Suomalaiset eurot kyllä.
Kotipizza siellä
kokkeliss
1
196
Vastaukset
- olemattomatmurheet
Aika ihmeellisiä ihmisiä noi(jotkut) ruotsalaiset.
Ajattelisi, että kaikki ihmiset haluaisivat uusia tuttavuuksia ja elämän kokemuksia, niin kauan kun elävät.
Mutta, nämä ns, ruotsalaiset eivät näemmä piittaa muusta kuin ruotsinkielestä ja sitäkään monetkaan eivät puhu oikeaoppisesti, vaan mongertavat jotain aivan käsittämätöntä omaaruotsia.
Sana Kotipizza, kun tuottaa joillekkin ylitsepääsemättön esteen, niin sanoisin että pienet on murheet ja elämä kotipihan ja veräjän välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786