Toimittajan on pakko kirjoittaa niin 5 krt päivässä Trumpista ja jokaisella kerralla on jotain lapsellista kommentoitavaa Trumpista. 1. Myöhästyy G7 kokouksesta silti. 2. Macron ohjaa tuolilleen... yms . Olisiko toimittajan aika mennä hoitoon?
IL toimittajalla paha Trump mielenterveys
8
737
Vastaukset
- KusiNoussutPäähän
Iltalehti on myös Suomen ruotsinmielisin ja venäjänvastaisin lehti. Kun Trumpia ei ehdi haukkua, niin Putinia haukutaan.
Tämä meidän valtamediamme luulee olevansa valtio valtiossa ja oma puolueensa. Huutaa kovasti lehdistönvapauden perään, mutta itse on sananvapauden pahin estäjä.- Trumpp
Kertoisiko joku näille Trump maniaa sairastaville että suomalaiset eivät voi äänestää yhdysvaltain vaaleissa, että on turha käydä vaalikampanjaa. Sen sijaan se haittaa maidemme suhteita. Tai no tuskin mikään väsynyt iltatoimittaja mihinkään vakuttaa. Ehkä takahikiän mummoon. Mutta jos esim suomen yleisradio kävisi vaalikampanjaa trumpia vastaan se olisi kyllä sairas asetelma ja huomioitasi jenkeissä. Suomalainen inuiittikansa vastustaa trumppia.
- Rapamaha
Trump syö väärin pastaa ..... Trumpin tukka harvenee ........ Trumpin vaimon kenkävalinta huono ..... Trump ei maininnut ettei sanonut mitään.................
En ymmärrä miksi uutiset, televisio, radio ja lehdet täynnä Trumpin tekemisiä. Ei voi vähempää kiinnostaa. Nyt jokaisen suomalaisen ja eurooppalaisen pitää lopettaa kaikki kaupankäynti USA:n kanssa, ainakin jättää ostamatta kaikki jenkkiläinen tavara, lopettaa jenkkiläisten elokuvien katselu ja jos joku jenkki tulee Eurooppaan niin tupla hinta kaikista palveluista. Oppivat ymmärtämään muun maailman arvot ja tavan elää, turhaan kuvittelevat että ovat ainoita jotka jotain osaavat tai tietävät.
- Naksimi
Pitkä lista. Alkaen t-paidoista ja farkuista musiikkiin ja autoihin kännyköihin. Harjoita sinä yksinään kommunismiasi.
- Bror-Erik1974odin-1Ac
Mr Trumpilla on ilmeisimmin jonkinasteinen mielialahäiriö ja toivottavasti Usassa on edes jonkinlainen holhouslaki jolla vastuuton henkilö ohjataan laitoshoitoon yleisen edun nimissä.
- Naksimi
Yksi maailman menestyneimmistä likemiehistä ja yhdysvaltain presidentti. Kaunis vaimo ja lapset sekä raivoraitis. Suomalainen mies voi olla kateellinen jopa jenkeille.
- nohhu
Kyllä on kiva, kun lapsetkin on raivoraittiit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808522935090Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään1103783Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka313270Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv672445Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032445TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain941637- 411368
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään281361Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli761353- 691079