Mites meni avajaiset eilen? Oliko hieno paikka?
montun avajaiset
15
2364
Vastaukset
- monde
Oli
- eipätulekäytyä
Eikö tämäkin lafka ole avattu jo moneen kertaan??
- Pimpula654
Meitsi ainaki viihtyy hyvin siellä, vaikka porukkaa oli yli äyräiden. Hienoksi ovat rempanneet!
- ei-kestä-pitkään
Samalla tavoin tulee menemään konkurssiin, kuin aikaisemmat yrittäjätkin. Duunarit katselee tehtaalla trukkilavoja. Ei paljon kiinnosta enää sen jälkeen montun terassilla katsella samoja lautahäkkyröitä.
- haukottelua
Eikö työmaalla ole muuta tekemistä kuin katsella trukkilavoja. Ja kuka niitä edes viitsii katsella. Työmaalla luulisi olevan tärkeämpääkin tekemistä.
- Toiveitanimun
En käynyt avajaisissa mutta nyt kävin. No yhtään toivekappaletta ei saatu vaikka niin on luvattu . Muutenkin nyrpeää touhua...on nyt nähty se niin ei enää tarvitse mennä . Ei isoja odotettukkaan tältä.Juuei !
- Eurolavat
En ole vielä käynnyt, mutta jos sisätiloihin on panostettu yhtä näyttävästi kuin ulkoterassiin, niin onhan siellä käytävä..
- Jämäjoonas
Välikö millanen kun tyhjä kapakki on. Missä eesne vippihenkilöt?
- Tatuointianaamaanlisaa
Hienosti menee . Huumehörhöt vakiona täälläkin ja haastaa riitaa. Odotukset täyttyivät täysin ...,
- Eurolavattaikahden
Ne hökötykset on taas siinä. Vaihtolavat pihassa ja tyhjä kapakki sisältä missä musiikki ihan liian kovalla. Enempää ei voinut tältä odottaakkaan
- Anonyymi
Eipä ollu kaksinen paikka kun täs vieraiden kans poikettiin.Samanlainen tumma kellari joita on suomi täynnä..Gospel musiikki kuitenkin soi joten siitä kiitokset!Muutenkin tunnelma oli harras ja hengellinen.Toivottavasti pysyy pystyssä.Jollain muulla koskelais baarilla oli protestilistalla ilimootus..
Kouvolassa oli aikoinaan se oikea Monttu poar, kun olin Vekaranjärvellä Suomen Raskaassa. Mites muuten, eihän Jämsänkoskea ole enää olemassakaan...!
- Anonyymi
Jämsän palstalle on tähän mennessä kertynyt juttua 335 sivun verran ja Jämsänkosken palstalle on kertynyt juttua tähän mennessä 46 sivun verran.
- Anonyymi
Vois kai nää palstat yhdistää kun Jämsänkoski on nykyään vain Jämsän kaupunginosa.
Eihän Kaipolallekaan omaa palstaa oo. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jämsän palstalle on tähän mennessä kertynyt juttua 335 sivun verran ja Jämsänkosken palstalle on kertynyt juttua tähän mennessä 46 sivun verran.
Tästä voi hyvinkin nähdä, kuinka kitisevää porukkaa asuu Jämsänkosken esikaupunkialueella Jämsässä 😃
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777