Onko Fuengirolassa paljon muslimeja?

Utelias1976

Katsottiin karttaa Fuengirolan alueelta ja huomattiin, että siellä on moskeija. Joten kysymys kuuluukin, että onko Fuengirolassa paljon muslimeita ja miten se mahdollisesti näkyy paikallisessa elämässä?

Eräs ystävämme oli Turkissa lomailemassa ja paikka oli aivan moskeijan vieressä. Joka aamu kello 5 voimakkaat summerit alkoivat soimaan merkiksi, että porukan oli aika lähteä rukoilemaan moskeijaan. Ääni oli niin kova, ettei sen jälkeen pystynyt enää nukkumaan. Kiinnostaisi tietää, että soitetaanko tämmöistä summeria myös Fuengirolassa?

4

1855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikapaljon

      2x suomalaisten määrä

    • stadi.on.kaunis

      Meni mihin tahansa EU-maahan, tuntuu helsinkiläiselle siltä,että ompas vähän muslimeja.

    • costakosta

      Italiasta on rahdattu suurin osa kerjäläisistä nyt Espanjaan, tulevat käsi ojossa kun syöt tai kävelet ja puhuvat italiaa Espanjassa joka kohteessa. Muslimeja et erota kadulla espanjalaisista eikä kerjäläisistä, ellei heillä ole kova arabiankielinen ääni/musiikki mukana. Espanja irronnut pala Pohjois-Afrikkaa ja se näkyy kulttuurissa ja ihmisissä.

    • Anonyymi

      Olen kuullut, että Fugessa ei kelloja soitella rukouskutsuihin ainakaan vielä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3326
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      90
      3064
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2984
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2895
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      51
      2847
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2609
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2414
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      49
      2269
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      41
      2137
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1923
    Aihe