Katsottiin karttaa Fuengirolan alueelta ja huomattiin, että siellä on moskeija. Joten kysymys kuuluukin, että onko Fuengirolassa paljon muslimeita ja miten se mahdollisesti näkyy paikallisessa elämässä?
Eräs ystävämme oli Turkissa lomailemassa ja paikka oli aivan moskeijan vieressä. Joka aamu kello 5 voimakkaat summerit alkoivat soimaan merkiksi, että porukan oli aika lähteä rukoilemaan moskeijaan. Ääni oli niin kova, ettei sen jälkeen pystynyt enää nukkumaan. Kiinnostaisi tietää, että soitetaanko tämmöistä summeria myös Fuengirolassa?
Onko Fuengirolassa paljon muslimeja?
Utelias1976
4
1820
Vastaukset
- aikapaljon
2x suomalaisten määrä
- stadi.on.kaunis
Meni mihin tahansa EU-maahan, tuntuu helsinkiläiselle siltä,että ompas vähän muslimeja.
- costakosta
Italiasta on rahdattu suurin osa kerjäläisistä nyt Espanjaan, tulevat käsi ojossa kun syöt tai kävelet ja puhuvat italiaa Espanjassa joka kohteessa. Muslimeja et erota kadulla espanjalaisista eikä kerjäläisistä, ellei heillä ole kova arabiankielinen ääni/musiikki mukana. Espanja irronnut pala Pohjois-Afrikkaa ja se näkyy kulttuurissa ja ihmisissä.
- Anonyymi
Olen kuullut, että Fugessa ei kelloja soitella rukouskutsuihin ainakaan vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1723375Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732161Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542097- 421988
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3941091Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1151015- 46889