Mopo ei pysy käynnissä

Miisu13

Skootteri ok ollut 3-4v tallissa koskemattomana. Putsasin kaasuttimen, vaihdoin tulpan, bensaa tulee kaasuttimeen.
Mutta, kun tukin kumikurkun pään ja estän ilmanpääsyn kaasariin osittain, mopo pysyy päällä.

4

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mpman

      Miten puhdistit kaasuttimen? Pölyjen pyyhintä ei ole se, mitä kaivataan.. ikäänkuin suutin olisi tukossa..

      • Miisu13

        Suuttimenki tarkistin. Ei ollut tukossa.
        Miettisin, että voiko imukaulassa olla reikä? Ja miten voisi testata


      • mopojonne15

        Ota jotai tulenarkaa kaasua (starttikaasu yms.) ja suihkuta imukaulan ulkopuolelle kun mopo on käynnissä jos kierrokset nousee siel on reikä jos ei nii ei pitäs olla.


    • käyköJo

      onko tuo kaasutin vakio, vakio suuttimella vai jotain muuta. tuohan tuntuu käyvän aivan liian laihalla, jos ilmaa rajoittamalla härveli pysyy käynnissä. onko tehty jotain, joka voisi vaikuttaa seossuhteisiin? ilmanputsari vääränlainen tai puuttuu? jos ilmavuoto on jossain kohdassa kaasarin jälkeen, sen luulisi näkyvän kostumisena vuotokohdan ympäristössä, ainakin 2-tahtisissa.
      toinen vaihtoehto on paksuntunut bensa, onko varmasti kaikki vanha bensa putsattu järjestelmästä, ei pelkästään tankista. 3-4 vuotta vanha tavara ei todellakaan syty, ei ainakaan kaasaripeleissä joiden seossuhteet ovat muutenkin vähän mitä sattuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      76
      1320
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      853
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      846
    Aihe