Tekstien kirjoittamista. Hyvä sivutyö kotoa käsin

Elli00

Kiinnostaako kirjoittaminen? Mulla olisi kirjoittamiseen liittyvää työtä tarjolla tyyliin "Kirjoita 500 sanaa aiheesta X". Maksu jokaista kirjoitettua sanaa kohden. Tätä saa tehdä ihan omaan tahtiin, mutta mitä enemmän kirjoittaa, sitä enemmän ansaitsee. Luonnollisesti pitää olla uniikkia tekstiä ja mahdollisimman oikein kirjoitettua.

Jos kiinnostaa, niin laita viestiä osoitteeseen merikarhulainen(at)gmail.com niin kerron lisää!

9

2806

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ailku

      Hei olisin kiinnostunut tästä kirboitustyöstä. Laitoin sinulle jo aikaisemmin viestiä mutta vastausta ei ole kuulunut.

      • tiiakrista

        moi! laitoin sinulle sähköpostia!


      • Hatu

        Minuakin kiinnostaa tuo kirjoittamistyö. Laitatko minullekin sähköpostia osoitteeseen [email protected]


    • Hei,
      minkälaisesta kirjoitustyöstä on kyse?

    • Kugou

      Laitoin viestiä, mutta ei ole mitään kuulunut. Huijausta.

    • Ansku1

      Moikka!
      Minuakin kiinostaisi tämä työ.

    • Jav

      Vieläkö etsit tekstinkirjoittajia?
      Olen koulutukseltani tiedottaja. Taustaa mm. toimittajan töistä.
      Lähetä sähköpostia, jos vielä etsintä käynnissä.
      T. Jaana Valo
      [email protected]

    • AiheestaX

      Internetissä on tapahtunut joukkosokeutuminen. Kysymyksenasettelu on vaihtoehdoton ja kaikki onnettomat ovat matkassa mukana.

    • Minua kiinnostaisi tekstien kirjoittaminen kovastikin, mutta koska aloittaja saa sen kuulostamaan työltä, en ole kiinnostunut.

      Aloittajan tulisi myydä tarpeensa paremmin kuin teki, mikäli haluaa tarjoamalleen työlleen tekstinkirjoittamisen pummiluokkaa parempaa tasoa.

      Minä olisin lähestynyt osaavia kirjoittajia aluksi kohteliaisuuksin ja tarjonnut samalla jotain vain heidän mielestään heille kuuluvaa arvoa. Esim. tyyliin:

      "Pöytälaatikkosi alkaa täyttyä, haluaisitko täyttää kukkarosi sen sijaan? Nyt olisi mahdollisuus tienata ja olla laittamatta tikkua ristiin sen vuoksi. Pientä palvelusta joudumme sinulta kuitenkin pyytämään, eli laittamaan sanoja toistensa perään, korvausta vastaan tietenkin.

      Vetoan ilmoituksellani tietenkin taiteilijoihin, ja kaupallinen toiminta on teidän mielissänne usein luovuuden tuho, mutta punnitkaa mielissänne taiteen ja yhteiskunnan avioliittoa pitkällä aikavälillä. Toki kaupallisuus ja pinnallisuus ovat yhteiskunnan kirous, mutta niiden ei kaikesta huolimatta tarvitse olla luovien yksilöiden kirous, vaikka yhteiskuntaan kaupallisella tavalla osansa antaisivatkin.

      Kukaan meistä ei halua edesauttaa pornon, verkostomarkkinoinnin eikä HJK:n etenemistä tässä yhteiskunnassa, ja juuri siihen tämä työ pyrkiikin. Kyse ei olisi enää yksilön riippumattomista tavoitteista, vaan parempaan pyrkivän yhteisön tukemisesta omalla työpanoksellaan.

      Tule osaksi meitä. Tule osaksi maailmanlaajuista kanavaa, missä yksilöitä valistetaan tekemään valintansa meidän arvojamme tyydyttävin perustein."

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      270
      1646
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      41
      1519
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      150
      1239
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1037
    5. 137
      1025
    6. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      971
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      73
      943
    8. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      445
      909
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      872
    10. Kesä ja nuorison mopoilu

      Tänään neljä mopoa ajelivat yöllä ihan miten sattuu pitkin kyliä liikenteenjakajan väärältä puolelta hirveää ylinopeutta
      Suomussalmi
      149
      843
    Aihe