Vuosi 2018

odottavainen

Hei,

Voisiko joku katsoa mitä kortit kertovat tälle vuodelle.

1

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lydia_

      Vuosi alkaakin olla loppua kohti kulkemassa. Tulkitsijoista on tainnut olla täällä pulaa ...

      Sinussa on mahdollisuuksia, nyt loppuvuosi kannattaisi suhteuttaa siihen, että puhdistat ja selkeytätä elämääsi. Olet kenties ollut liian tunneperäinen ihminen joissakin asioissa. Nyt tähän on tuleva hiljalleen muutos, ja jotkin vanhat asia on otettava myös uuteen käsittelyyn.
      Sinun on opittava järkiperäistämään asioita, otettava itseäsi niin sanotusti niskasta kiinni. Elämäsi on laitettava vähitellen uuteen järjestykseen. Tämä voisi johtaa myös esim.parempaan asemaan työssäsi.
      Kannattaa myöskin panostaa henkisiin asioihin, ehkä olet niin jo tehnytkin. On aika hiljentyä, löytää elässä hiljainen paikka, aika mietiskelylle, jopa elämän syvemmille arvoille.
      Sinussa on suurempi potentiaali kuin mitä vielä tällä hetkellä ehkä osaat tiedostaakaa. Jotakin ympärilläsi tapahtuneet seikat ovat jo saanet prosessin pyörimään. Sillä on hyvin kauaskantoiset seuraukset, joista voi sanoat vain että nyt on aika kehittää itseäsi ja tarttua mm.uran tuomiin mahdollisuuksiin. Kannattaa myös muistaa mm.työssä, että vähemmän on usein aina enemmän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      320
      1782
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1274
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1267
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      134
      1147
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      79
      927
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      85
      861
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      833
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      787
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      726
    Aihe