Pyysin lähetettä transpolille noin kuukausi sitten ja tänään tuli postissa kirje, jossa on on mainittu varatusta soittoajasta. Mitä soittoaika siis käytännössä meinaa?
Vastaukset 6
- tyfgjhgkhrtdytdfrg
Mistä/minne tuo soittoaika tuli? Etkö ole käynyt lääkärin vastaanotolla lähetteen kirjoittamisen vuoksi? Mahdollisesti haluavat ensin lisätietoja ennen vastaaottoaikaa.
- DINDIN
Kävin kyllä pyytämässä lähetteen transpolille ja lääkäri sen kirjoittikin, soittoaika tuli transpolilta.
- jytggffjhvnvm
Jotain jäi siis vielä avoimeksi ja haluavat kysellä tarkennuksia soittoajalla. Vasta sen jälkeen päättävät kutsutaanko tutkimuksiin ja milloin.
- foo
Kuulostaa omituiselta. Ehkä siellä on systeemit muuttunu viimeaikoina, tämänkin suhteen? Itse hain lähetteen ja muistaakseni noin kuukauden jälkeen polilta tuli kirje "olemme vastaanottaneet lähetteesi ja saat ensimmäisen ajan pp.kk.vvvv mennessä"
- KompatenKomppia
Kompaten foo:ta itsekkään en saanut mitään soittoaikaa vaan tuli kirje missä oli ensimmäinen aika polille, mutta muutaman kerran tuli tuo soittoaika polilta elikkäs hoidettiin puhelimen välityksellä tiettyjä asioita lääkärin kanssa koska asuin silloin sen verran kaukana polilta. Älä turhaan murehdi nykyjään tuo soittoaika meinaa sitä että ne asiat mitä voi hoitaa puhelimen välityksellä (esim hoito suunnitelma, seuranta, hormonit ja jne..) jos ei ole akuuttia tarvetta olla fyysisesti paikanpäällä.
- Näinnyt
Minulle tuli soittoaika melkein tasan puolenvuoden päähän. Se oli ihan mukava haastattelu, lähetteeni oli kuulemma ollut suppea. Sillä kertaa laitettiin elämäntilanteen vuoksi jäihin. Nyt hain uuden lähetteen ja tuli suoraan ilmoitus että poliaika on tulossa myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3501403Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan78957Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.79888Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä61823Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt46706- 120693
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38682- 49658
- 50606
Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.95552- 45547
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K9546- 26534
- 32521
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48515En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o33508Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain84495- 80460
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8447- 39440