Onkos kellään minkään laista kokemusta webley & scott 900 game haulikosta? (plussaa miinusta) Ensimmäinen haulikko hakusessa. Ehotelkaa ihmeessä jos jotain hyviä haulikoita tiedätte. Marocchi First haulikkoa olen jo päässyt hiplaamaan ja ainakin omalle poskelle soppii. Ja samalla Marocchista myös voisi kokemuksia kertoa. Riista lehden haulikko testissä Webley & Scott sai paremmat pisteet kuin Marocchi ja sen pohjalta kyselenkin, että onko näin.
Päällekkäispiippuinen haulikko n. 1000e
9
4195
Vastaukset
- hau-likko
Mihin tarkoitukseen olet haulikkoa hankkimassa?
- Ksjdjsnskdi
Lähinnä metsästykseen ja kiekkoja tulee myös luultavasti ammuttua. Radalle löytyy puolari.
Kunhan kuulisi kokemuksia webley scott 900 game haulikosta niin tietäisi, että onko se varteen otettava haulikko.
- Latailija
Ksjdjsnskdi kirjoitti:
Lähinnä metsästykseen ja kiekkoja tulee myös luultavasti ammuttua. Radalle löytyy puolari.
Tota, anteeksi. Se puolari on vähän kiikunkaakun siellä radalla. Kyllähän sillä siellä tosin ampuu. No, palataan aiheeseen. Sun tarvii käydä nostelemassa asetta poskelle, sillä se selviää, onko perä suunnilleen sinnepäin. Tuskin markkinoilla enään, täys paskoja myydään, jotkin vain kestävät pitempää. Osta se, jonka kisko sattuu parhaiten silmälle. Noi 2-piippuset ei ole niin ongelmaherkkiä, kuin esim. puolarit.
- Latailija
Nii vielä. Kun testaat perää. Laita silmät kiinni, nosta ase ja avaa silmät ja katso miltä näyttää. Jos kisko on senkun pamauttaa, se on hyvä. Jos tarvii korjailla sihtausta ni sit ei nopea ampua.
Ymmärrän sen, että haulikkoa kannattaa/pittää koittaa poskelle ennen kuin ostopäästöstä tekee. Webley scott haulikoita myy asetalo joka on Virroissa, minulta Virtoihin on n. 500km joten haluaisin kuulla mielipiteitä/kokemuksia haulikosta ennen kuin sinne asti lähtee. Ihan kärkkäiseltä löytyisi pari varteen otettavaa haulikko, mutta olen lukenut, että webley scottin haulikko olisi parempi ja vielä samaa hintaluokkaa joten webley scottia kannattaa tutkia.
Latailija kirjoitti:
Tota, anteeksi. Se puolari on vähän kiikunkaakun siellä radalla. Kyllähän sillä siellä tosin ampuu. No, palataan aiheeseen. Sun tarvii käydä nostelemassa asetta poskelle, sillä se selviää, onko perä suunnilleen sinnepäin. Tuskin markkinoilla enään, täys paskoja myydään, jotkin vain kestävät pitempää. Osta se, jonka kisko sattuu parhaiten silmälle. Noi 2-piippuset ei ole niin ongelmaherkkiä, kuin esim. puolarit.
Practical tapaista ammuntaa sillä puolarilla tulee ammuttua radalla, että se soveltuu siihen hommaan oikein hyvin.
- Latailija
No juu, siihen varmaan puolari omiaan. Sitä niin monia ratalajeja. yleensä vain helposti ymmärtää nämä, srap, skeet, sportig ammunnat. Tosiaan, kokeile eri aseita. 1000€ ase ei voi olla ihan kehno.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1542079Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3081779- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801241Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251091
- 481027
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei24972