Onko kellään kokemusta tosta Timco Mi250MIG migistä et onko hyvä ostos?
Timco Mi250MIG mig
5
13764
Vastaukset
- Pietarsaari
Löytyy tallista! Kone toimii hyvin, tekee kaunista jälkeä. Onnistuu paksummankin teräksen hitsaus. Jouduin kuitenkin lähettämään koneen huoltoon kun siihen tuli jokin vika. Virta hävisi välillä ja tuli taas takaisin. Soitin maahantuojalle joka kertoi että nosta kone ulkooven viereen niin tulevat hakemaan koneen juomenna. Tiistaina hakivat koneen ja perjantai-aamuna toivat takaisin korjattuna! Erinomaista palvelua!
- Anonyymi
No joo, kyllä se hitsaa ok. Puikkopuolella ei ole anti-stick -ominaisuutta, eli puikon tarttuessa puikko menee nopeasti punahehkuun. Mig-koneeksi näitä varmaan ostetaankin. Vähän kiinalaisen oloinen, ruosteessa ja homeessa jo uutena. Piirilevyt melko suojaamattomana joten pöly ja kosteus voi olla ongelma. Harrastuskäyttöön ok.
- Anonyymi
..ja ne näytöt on ihan turhat, jotain vilkkuu hitsatessa mutta asetusarvoja niistä ei näe. Ohjekirja konekäännettyä kuraa, kuten odottaa saattoikin. Hyvästä tarjouksesta silti ok ostos!
- Anonyymi
Mitä ongelmia on ollut uudessa koneessa mig puolella?
- Anonyymi
itsellä sama kone ja ei mitään ongelmia ollut.
30 vuotta pelkällä puikolla hitsanneena siirryin tähän ja voin sanoa että yhtä juhlaa on hitsaaminen ydintäytelangalla ilman kaasuja.
lankana 0,8 mm parkside ydintäyte(4€ kpl)
hyvää jälkeä ja helppo tehdä saumat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351