KAUHAVALLA MOISET PITÄÄ JÄRJESTÄÄ!!!!!
Tikkakoski =tukkoinen ilmailunäytös
10
845
Vastaukset
- Järkikäteen
Pohjalaiset ovat liian putkiaivoisia sellaiseen
- PohojalaanenITE
Sattumoisiin ollaan järjestelty moisia kemuja vuosia ja ei ongelmia ollut. Ei pidä huudella kun ei ole tietoa eikä ymmärrystä perkeles! Tikkakoski on tukkoinen ja ahdas. Muuten oli hieno näytös mitä nyt jäi loppu näkemättä mutta sattuuhan näitä. Ei muuten kauhavalla sekään olisi estänyt kesken lopetusta.
- Elämäpelissä
Olen samaa mieltä aloittajan kanssa ja tänään sen karvaasti koin!
- justihiinsa
Kauhava tuhosi itse itsensä ja Tikkakoski nosti asemaansa. Kaavoihin kangistunut joukko-osasto Hallin ohella sai tuta komentajiensa heikkouden. Meininkiä kuvattiin osuvasti mielikuvalla samanlaiseksi kuin menisit mummolaan hämyiseen tupaan, jossa käkikello raksuttaa ja pappa kiikkuu keinutuolissa..
- ei_tikkakoskelle
Tikkakoski lauantaina oli kuitenkin peräsuolesta joka suhteessa. Tautiset jonot busseihin, jotka tulivat jos sattui huvittamaan, ihmiset jotka olivat maksaneet lipusta 28 € olivat kuolla janoon ja nälkään alimitoitettujen palvelujen takia ja osa ohjelmistosta (Stieglitz, MiG-15, Gripen, Hornetin soolo ja päätösesitys) jäi näkemättä ilman kunnollista selitystä. Ei enää koskaan Tikkakoskelle, kiitos. Ja tämä oli siis "100-vuotisjuhlanäytös"!
- valivalivali
Kai sä ei-tikkakoskelle ymmärrät, että loput jäi näkemättä hawkin rengasrikon takia - siitä ei pitäis olla epäselvyyttä kellään.
stigu ja mig-15 oli kuulutusten mukaan jääneet teknisten ongelmien takia maahan. Joten siinä oli selitystä.- ei_tikkakoskelle
Siis näytös keskeytettiin, kun Pikku-Matin lentsikasta pääsi kumi puhkeemaan? Kuitenkin Norran ATR mahtui kumman hyvin siitä huolimatta lähtemään. Ja jossain paremmassa ilmailumaassa se Hawkki josta kumi puhkesi olisi hinattu pikaisesti pois tieltä, jotta näytös olisi jatkunut. Yleisölle lisäksi kuulutettiin, että näytös jatkuu kohta. Vaan sitten sanottiinkin, että se oli nyt siinä, hyvästi ja näkemiin. Maksanutta yleisöä aliarvioitiin pahasti. EI Tikkakoskelle, kiitos.
- ei_yhtään_minnekään
Ensi vuonna on kuulemma taas 100-vuotisjuhlanäytös. Ilmailuliitto täyttää 100 vuotta.
Pidettiin ne siten missä tahansa, se on varmaa, että pysyn poissa paikalta ja kehotan kavereitakin vakavasti tekemään niin. Tämänvuotisen Ilmailuliiton jäsenmaksun vielä maksoin, mutta ensi vuonna jätän sen väliin. - hattu
Tikkakoskelle saatiin loistosää ja maksimimäärä kävijöitä. Harrastelijavoimin ei synnyt täydellistä, mutta tilaisuus oli Suomen paras koko vuonna. Kauhavalla oli ongelmia järjestelyissä ja turvallisuusrikkeitä. Jyväskylä on parempi vaihtoehto!
- Eiikinäjyväskylään
Kauhavan vanhan ajan näytöksessä on silti mukavampaa kaikin puolin, vaikkei esiintyjälista yhtä laaja olekaan. Ja se on Ilmavoimien 100-vuotisnäytökselle häpeä, ettei paikalle saatu yhtään ulkomaista taitolentoryhmää. Väärä paikka? Väärät järjestäjät? Myöhässä, kuten tavallista? Se vain osoittaa, miten vähän Suomen ilmavoimia arvostetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1243072EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351445- 1041309
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621047Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1351037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661037- 60967
Sijaiskasteet kuolleitten puolesta
Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j307848- 41767
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743