mitä tehdä

oikeusjakohtuus

Mihin toimiin voi ,tulisi, ryhtyä entistä as oy hallituksen jäsentä kohtaan tämän alettua häiriköimään isännöitsijää yhtiökokouksen tekemästä päätöksestä.??

14

1289

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ahranik

      Ikävää että olet tuollaista kohdannut. Yleisesti voisi sanoa näin: Yksityisyytesi, fyysisen koskemattomuuteesi kohdistuneen - ,kotirauha-,, tai kunnianloukkausrikoksen voit aina rikosilmoituksella saattaa poliisin tietoon rikosilmoituksella. Kyse on silloin asianomistajarikoksesta.
      Tärkeintä on kuitenkin muistaa, että jos lähtee tekemään rikosilmoituksen, olisi hyvä olla myös todistusvoimaa, jolla osoittaa rikos tapahtuneeksi. Eli henkilötodistaminen tai sitten esim teknisellä apuvälineellä hankittu todiste. Missään tapauksessa ei saa provosoida henkilöä, eikä ottaa ns.Lakia "omiin käsiin". Yksityisillä turvallisuuspalveluntarjoajilla on myös olemassa palveluita, joiden avulla voidaan hankkia todistusvoimaa. Eli he voivat toimeksiantosopimuksella tehdä esim. henkilösuojaustehtävänä jtai etsivätyönä.

      Tuossa yksi esimerkkiyritys

      http://privaco.net

    • jotainviallapahasti

      Kyllä jossain on pahasti palikat vialla jos yhtiökokouksen päätöksestä hähtee häiriköimään isännöintiä. Mikä on sellsinen päätös jos lähtee täysin sivullista häiriköimään??

    • vaalilupaus

      onkstää tapaus se yleisavaimen luovutus joka kunnankin joissakin luottamus tehtävissä mukana oleva kivien kasvattaja häiriköi kaikkea mikä ei häntä mielytä?

    • totuustiivistyyluettavak

      Pääsikö kunnan valtuustoon vaiko ei
      Onko pitänyt vaalilupauksiaan
      Onko pysynyt totuudessa

    • outotapaus

      Huusiko pyörätuolissa istuvalle jotain ja jotkin nuoret kuvasivat tämän huhujen mukaan tämä video on pyörityt netissä jonkin aikaa , olisi mielenkiintoista nähdä tämä video ja mitä huusi onko videon henkilöt tunnistettavissa

      • haluaisinähdäkovideion

        Hei nähty kävelykadulla maaliskuussa n. 60 mies työntämässä vanhempaa naishenkilöä pyörätuolilla miehellä valkoinen pipo tupsulla suu kävi jatkuvasti kiroili ohikulkijat varmaan katsoivat ihmeissään mistähän toikin on karannut .


    • mitätapahtui

      Laita tänne kaikki tiedot asian kulusta kaikkine niine toimenpiteineen joita olisi tehty.

    • seisontavakuutusko

      Kuinka häiriköi mitä tapahtui

    • totuudenperässä

      Yölliset tuntemattomasta nrosta soitot tutkintaan

    • varajäsenmonessa

      Julkinen asian käsittely

    • Poikkeatuolla

      Ahvenistontie 20
      13530 Hämeenlinna

    • varavaltuutettuko

      Oliko sama kookkaiten kivien kasvattaja?? Pelastustielle lumivalleja tekevä?

    • valvoja03

      Kameralla salakuvaileva hihhuli

    • Anonyymi

      Joko toimitettu ahvenistolle

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1632
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      842
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      131
      594
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      68
      536
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe