Jos mä olisin käynyt sukupuolenkorjausleikkauksen niin pitäisikö se kertoa kumppanille?
Tai jos on bi/pan ym. Pitääkö se kertoa sille kenen kanssa seurustelee?
Mitä mieltä olette?
JonathanMichael
1
186
Vastaukset
- NäinAjattelen
Ehkä olisi reilua että sen kertoisi, siinä vaiheessa kun suhde on vakava tai siihen suuntaan menossa. Eihän sillä ole tai pitäisi olla mitään merkitystä mutta juurikin myös sen takia.
Tökeröintä toista kohtaan varmaan olisi että saisi asian tietoonsa jotain muuta kautta kuin sinulta itseltäsi.
Ja miksi et kertoisikaan, itse en ainakaan haluaisi seurustella sellaisen ihmisen kanssa kenelle en pysty tai halua kertoa ihan kaikkea.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656302Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932866Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921801Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am431525Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91236- 491035
- 12978
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23958Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75933- 66922