Huntington park

Tietämätönb

Olen käynyt Losissa kerran aiemminkin, Hollywoodin alueella majoittuen eikä erityisempiä levottomuuksia kohdattu. Tiedän, että South Central ja Eteläinen Los Angeles muutenkin ovat aika vaarallista aluetta, mutta olisiko Huntigton parkin alueella mahdollista majoittua turvallisesti ja liikkua kahden hengen porukalla päiväsaikaan?

4

656

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Käynyt

      On osittain hispanojengien aluetta. Kannattaa tutkia tarkemmin jengikartoilta.

      Jengialueiden rajat ovat aika tarkkoja. Viimeksi oltiin LA:ssa hyvässä hotellissa, josta ovelta oikealle saattoi kävellä rauhassa monta korttelia, mutta ei vasemmalle.

      • Tietämätönb

        Muuten ainoat järkevät liikenneyhteydet lentokentältä tuolle alueelle näyttävät kulkevan juuri suoraan tuon South centralin läpi, ja vielä julkisia käyttäen metrolla.. Nyt kyllä arveluttaa sen verran että katsellaan josko majoitus löytyisi sopuhintaan muulta alueelta koska melko vaaleina ja ainoastaan kohtuullisella enkulla ei kauheasti huvita kulkea alueilla jota paikallisetkin kehottelee välttämään..


      • Käynyt
        Tietämätönb kirjoitti:

        Muuten ainoat järkevät liikenneyhteydet lentokentältä tuolle alueelle näyttävät kulkevan juuri suoraan tuon South centralin läpi, ja vielä julkisia käyttäen metrolla.. Nyt kyllä arveluttaa sen verran että katsellaan josko majoitus löytyisi sopuhintaan muulta alueelta koska melko vaaleina ja ainoastaan kohtuullisella enkulla ei kauheasti huvita kulkea alueilla jota paikallisetkin kehottelee välttämään..

        LA:ssa paras tapa liikkua on vuokra-auto. Autovuokrat ovat halpoja, kuten bensiinikin. Tiedän, että jotkut ovat tuolla viettäneet lomaa julkisen liikenteen varassa, mutta en suosittele sitä.


    • Tietämätönb

      Itsekin noita alueen jengejä kartalta katselin, ja juuri siksi mietityttää että uskaltaako kaksi vaaleahkoa naista majoittua tuolla alueella vai herättääkö liikaa huomiota kun tuo ei tosiaan mitään turistialuetta ole.

      Viimeksi meni vähän turhan myöhään kun Hollywoodilla keskiyön aikoihin seikkailimme mutta ainoastaan pari hämärää tyyppiä tuli vastaan mutta ei mitään varsinaista uhkaa ollut.

      Tuo aluehan on kaiketi aika lailla pahimpien alueiden välissä ja voihan sitä tarpeen vaatiessa soittaa taksin hakemaan mikäli tuntuu liian vaaralliselta liikkua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      833
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      43
      814
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      768
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      743
    6. 51
      647
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      597
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      104
      507
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    13. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    14. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      485
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      431
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      407
    Aihe