HotellikokemusTaormina,Letojannnissa

Mies-

Keväällä-18 olin Da Peppe hotellissa.Vaatimaton ihan hyvä hotelli.Henkilökunta baarin nuorta naista lukuunottamatta asiallisia-joka huusi!- alakerran baarista ostetuista huoneeseen viedyistä kahvista! Ei tuonne enää.
Vai onko muilla huonoja kokemuksia?

2

1082

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kylmäcahvia

      Italiassa ja muualla on valitettavasti aika tyypillistä että aletaan raivota jos vie omia juomia (tai jopa alakerran baarista ostettuja) huoneisiin. Pelkäävät kai huoneiden sotkeentumista, ettei vaan tarvitse palkata siivoojaa. Ei kannata kertoa vievänsä mitään huoneisiin viet vaan salaa. Hotellien kahvilat ovat aivan liian usein auki miten sattuu ja ovat usein vaan teeskentelyä eikä oikeita säännöllisesti auki olevia kahviloita. Itse menen aina tahalteen Italiassa ja erityisesti Espanjassa kahviloihin kädessäni kylmä Nescafe juoma, joka on mielestäni paljon parempaa kuin kuumat kahvit kuumassa säässä. Venetsian mestressä on yksi perhehotelli jossa ei saa syödä mitään huoneissa eikä aulassa, omistajan nimikin viittasi jotain raivoamiseen.

      • jjjjkkllll

        Enpä ole Italiassa vielä törmännyt tuollaiseen hotelliin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      104
      9719
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      77
      4982
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      66
      4749
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      5
      3243
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2451
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1696
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1468
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1441
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      59
      1408
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1331
    Aihe