Sri Lanka vs. Thaimaa

Lande

Suunnittelen matkaa Sri Lankaan naisporukassa, onko se turvallinen paikka? Ei ole mukavaa jos koko ajan kulkiessa pitää vahtia selustaakin. Thaimaa on turvallinen mutta olisi mukava tutustua uuteen paikkaan. Miten Sri Lankassa kannattaa liikkua ja missä kannattaa käydä? Mikä on hyvä hotelli?

2

732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Floss

      Olin viime talvena Sri Lankalla kaksin lapseni kanssa, emmekä tunteneet oloamme kertaakaan turvattomaksi. Paikalliset olivat ystävällisiä, auttavaisia ja kohteliaita. Liikkua kannattaa. Valassafari ja kansallispuistot kiersimme. Jo ajomatka oli elämys! Me olimme Riu Sri Lankassa, joka oli aivan huippuhotelli. Ehdottomasti suosittelen Sri Lankaa.

      • 012018

        Tammikuussa olimme kaksi 50 ikäistä naista Sri Lankassa. Turvallista oli ja paikalliset mielellään tulivat juttelemaan ihan uteliaisuuttaan. Olimme omatoimisella kiertomatkalla eli max 2 yötä per hotelli. Suosittelen. Samalla kävimme myös Malediiveillä kun sinne on vaan tunnin lentomatka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      63
      8778
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      306
      6604
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5917
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3810
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3213
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3119
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      154
      1944
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1766
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1458
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1216
    Aihe