Sri Lanka vs. Thaimaa

Lande

Suunnittelen matkaa Sri Lankaan naisporukassa, onko se turvallinen paikka? Ei ole mukavaa jos koko ajan kulkiessa pitää vahtia selustaakin. Thaimaa on turvallinen mutta olisi mukava tutustua uuteen paikkaan. Miten Sri Lankassa kannattaa liikkua ja missä kannattaa käydä? Mikä on hyvä hotelli?

2

812

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Floss

      Olin viime talvena Sri Lankalla kaksin lapseni kanssa, emmekä tunteneet oloamme kertaakaan turvattomaksi. Paikalliset olivat ystävällisiä, auttavaisia ja kohteliaita. Liikkua kannattaa. Valassafari ja kansallispuistot kiersimme. Jo ajomatka oli elämys! Me olimme Riu Sri Lankassa, joka oli aivan huippuhotelli. Ehdottomasti suosittelen Sri Lankaa.

      • 012018

        Tammikuussa olimme kaksi 50 ikäistä naista Sri Lankassa. Turvallista oli ja paikalliset mielellään tulivat juttelemaan ihan uteliaisuuttaan. Olimme omatoimisella kiertomatkalla eli max 2 yötä per hotelli. Suosittelen. Samalla kävimme myös Malediiveillä kun sinne on vaan tunnin lentomatka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      113
      2342
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      34
      1912
    3. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      28
      1872
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      48
      1865
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1856
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1142
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1046
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      923
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      870
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      847
    Aihe