Tojo ei vaan osaa

Mitään näin hienoa autoa Tojo ei osaa rakentaa. Tojomiehet voivat vain ihailla sitä vesi kielellä.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/201806212201027607_oa.shtml
6110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tojo meni vaan ohi 30 vuotta sitten. tulehhan jo sinäkin pois 80 luvulta.

Äänestä
  • Mistä Tojo on mennyt ohi ja millä tavalla? Bulkin määrälläkö?

    Äänestä

  • MB on ihan yhtä bulkkia kuin Tojotin. Molemmat on massamerkkejä ja molemmat haluaa myydä mahdollisimman paljon ja tehdä mahdollisimman halvalla.
    Joku RR tms. ei sitten ole niinkään bulk merkki.

    Kannattaa ostaa joku saksan premiumi uudesta ja jutella vasta sen jälkeen onko ne niin hienoja.
    Minulla oli uudesta (edellinen auto) 3-sarjalainen ja nyt uudesta A4 eikä näitä kumpiakaan tarvitse enää harkita. On niissä paljon hyvääkin mutta ei ne mitään kummallisia ole ja niissä on myös tullut eteen joitakin todella surkeita ominaisuuksia mitä en vaan hyväksy. BMW:ssä suuntavakaus ja Audissa robottivaihteisto. Eikä audikaan mikään suuntavakaa oikeasti ole. Sekin valuu tien kallistuksissa raivostuttavasti ja ohjauksen keskialue on täysin tunnoton.
    Ei tojottimetkaan hyviä ajaa ole mutta ein änämä saksan ihmeet kummempia ole.

    Äänestä

  • Hehee, mikä täysuskovainen Tero. Käypä poika koeajolla, niin huomaat eron. Eron huomaa jo päältä päin ja viimeistään kun istuu autoon.

    Äänestä

Kyllä varsin hienoja osaa, mutta niiden merkkinä on Lexus.
Toyotat ovat kehitysmaa-autoja tai muuten ankeuteen tyytyville riittäviä.

Äänestä

Ja AINA: AUDII, MERSUU, BEMARII, OPELII, VOLKKARII!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


premium.aina.premium kirjoitti:

Mitään näin hienoa autoa Tojo ei osaa rakentaa. Tojomiehet voivat vain ihailla sitä vesi kielellä.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/201806212201027607_oa.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu