Onko mittelspitzin karvanhoito vaativaa?Mitä rotua suosittelisitte jos omistaja veisi koiran joka päivä lenkille ja ruokkisi hyvin?Koira ei saa olla buldoggi!
Auttakaa!!
Mittelspitz
4425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Koira pitää viedä 3.5 kertaa päivässä lenkille. pentu on vietävä jopa 10 kertaa päivässä ulos tarpeilleen. Koira pitää kouluttaa, rokottaa, madottaa, sen kanssa kannattaa harrastaa.
Luulempa, että sun kannattaa miettiä vielä vuosi pari tuota koiran hankintaa.
Kuule jampore mulla olisi 8 koiraa jos nittä neljää ei olisi myytyy.Nyt mulla on neljä koiraa että osaan mä koiraa hoitaa.Haista paska jamporee!
Eiköhän täältä Suomi24:stä löydy lapsillekin oma foorumi, kaikilla olisi parempi olla, jos sinä siirtyisit sinne.
Hyvä ruokinta ja lenkki päivässä ei todellakaan ole HYVÄÄ koiranpitoa.
Mittelspitzin karvanhoito ei ole vaativaa. Turkki ei takkuunnu helposti ja on likaa hylkivä, sekä säänkestävä. Kerran viikossa harjaus riittää. Pesua koira kaipaa vain harvoin.
Mittelspitz on ihan hyvä rotu, suosittelen sitä.
On vaan aika harvinainen rotu, joten pentua voi joutua odottamaan.