Olen 14-vuotias ja mulla on alkaneet menkat noin puoli vuotta sitten eli eivät ole vielä säännölliset.
Olen nytten reissussa ja mulla alko menkat täällä. Siinä ei ole mitään ongelmaa vaan siinä, että menkkani on alussa runsaat ja sitten lopussa tulee vähän.
Nyt kolmatta päivää on vuotanut vähän eli vähän niinkun lopussa mielestäni. Kysymykseni on siis se, että vaihdan illalla siteen ja aamulla menen katsomaan onko siinä mitään, ei se on tyhjä ja ajattelen että voin mennä uimaan tänään, mutta nyt kolmatta päivää on sama homma että suunnileen kello 12 päivällä sitä verta tulee vähäsen. Ovatko ne loppumassa mutta koska ne eivät ole säännölliset ne ei lopu ihan heti? Ja olemme menossa maanantaina eli 25.6 vesipuistoon enkä halua käyttää tamponia.
Menkat loppumassa mutta vielä tulee vähän verta
4
337
Vastaukset
- enolisihuolissaan
ovat varmaan loppusuoralla :)
- Huolissaan
Tänään aamulla oli vähän ruskeaa siteessä, mutta luin jossain keskustelussa että kannattaa tarkistaa niin että pinnistää vähän ja kattoo että tuleeko sitä verta vielä. No minä kokeilin ja tuli sitä verta vähän vielä mutta se oli jo aikalailla sellasta löllömaista kun yleensä mulla menkkojen keskivaiheessa ei taas ole sitä löllöä niin minustakin tuntuu että olen loppuvaiheessa. Toivottavasti ehtivät loppua maanantaihin mennessä.
- Huolissaan
Ja mitä ajattelette jos menen huomenna jo uimaan mereen kun kerroin jo että tänään tuli pikkuinen vuoto?
- Miss19
Huolissaan kirjoitti:
Ja mitä ajattelette jos menen huomenna jo uimaan mereen kun kerroin jo että tänään tuli pikkuinen vuoto?
Ei kinnosta kua siis ainakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5531801Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18877- 84873
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101806Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50729- 63715
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki2707- 64681
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?74638- 65543