Ei taida opettajia kiinnostaa

laiskojaovat

kehittäminen itseäänsä. Laiskoja kun ovat ei 3 kk loma muuta kuin ryypätään ja istutaan kapakoissa. Surullista. Nyt ois aika tehdä kesätöitä, siivota koulua sisältä ja ulkoa. Miksi työ ei kiiinnosta? Palkka pois loma ajalta niin oppisivat työnteon.

Kouluaikakin kun on laiskottelua, joka tunti välkkäri, sitten syödään viinereitä ja luetaan naisten lehtiä, soitellaan kavereille ja oppilaiden isille ja yritetään iskeä heitä.

Miksi kurssit ei kiinnosta että oppisivat käytöstapoja ja olemusta. Koulussa ollaan epäsiisteissä vaatteissa tukka sekaisin, ja muutenkin käyttäydytään kuin hullut.
Rankkaa on olla tuommonen välinpitämätön kun mikään ei kiinnosta muu kuin pitkät lomat ja korkea palkka. Puolet pois ja kesä ilman rahaa jos ei kurssit tai työ kiinnosta.

Monet ovat epäpäteviä eikä osaa yhtään mitään ja niitä puskasta nousseita työttömiä jotka edes nipin napin ovat peruskoulunsa suorittaneet.

Opettajien palkat puolitettava ja lomat lyhennettävä ja kesäksi tyhön vaikka siivoomaan koulun pihaa.

2

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Turhaajanhukkaa

      se koulu monesti on puolin ja toisin. Tehotonta vätystelyä.

    • KenkkuOpe

      Kyllä minä ryyppäämisen lisäksi myös irstailen. Oppilaiden isille en soittele mutta äideille kyllä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      79
      4578
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3813
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      160
      3566
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      51
      2030
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1259
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1088
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1024
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      953
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      27
      872
    Aihe