Haluan toivottaa hyvää ja onnellista juhannusta kaikille karstulan kusettajille, jotka lypsätte kunnan rahat yritysvetoisen jäähalliyhtiön rahoitukseen ja velkojen maksuun. Toivottavasti ymmärrätte, että olette kunnalle kalliimpia kuin työttömät, juopot, köyhät, lapset, harrastukset, kirjaston lehtitilaukset, monet vanhuspalvelut ja niin edelleen. Niistä kaikista tingitään kun teidän suuruudenhullujen hallivelkoja hoidellaan. Lippu Salkoon HYVÄTVELJET. Vietätte varmasti kivaa juhannusta kun kunta on antanut lupauksen ostaa neliöitä. Ja se tärkein , muistakaa AAPEEN palkkausta. Bonukset pojalle.
Hyvää juhannusta veljet
iloinenveronmaksaja
5409
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hieno ja totuudenmukainen kirjoitus, siinä onkin huijareilla mutustelemista pyhäpäiviksi.
Nostetaan viskiyhtiön malja sen kunniaksi...
Joku antaisi rahat mieluummin nykytanssijoille. Minä antaisin molemmille - sekä urheilijoille ja loput nykytanssijoille. Jäähalli tuo iloa ja eloa kuntaan!
Niin, onhan tuota hallia jo tuettukin aika ruhtinaallisesti. Vai oletko toista mieltä? Muutama miljoona voidaan heti laskea. Mikä muu YKSITYINEN yritys on saanut samanmoiset tuet? Täysin konkurssikypsä yritys jota pelastetaan puuhamiesten takauksien vuoksi. Karstulassa on turha nauraa Kittilälle.
Unohdit vähäosaiset, välliinputoajat, eläkeläiset, sotiemme veteraanit, vanhukset, jne.