Kotikirkko

Miten se Alanian kotikirkko? Toimiiko näin kesällä kun me turistit haluttais myös käydä.
111827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Alanyan kotikirkko toimii Obassa Norjan merimieskirkon yhteydessä ja löytyy netistä ja facebookesta Alanyankotikirkko nimellä. Kirkko on kesätauolla ja alkaa toimimaan vasta syyskuun lopussa.

Äänestä
  • Eikö muslimit pyri polttamaan kristittyjen kirkot?

    Äänestä

  • KoraaninLukija kirjoitti:

    Eikö muslimit pyri polttamaan kristittyjen kirkot?

    Ei siellä nyt mitään oikeaa kirkkoa ole. Helluntailaiset kokoontuu Norjan merimieskirkon vuokraamassa tilassa, joka on verrattavissa liikehuoneistoon. Fida maksaa osan ja varmaan Suomen evlut myös.
    Toinen helluntalaisten paikka, Kurtulus Kilesi, on keskustassa basaarialueen kyljessä.

    Äänestä

Samaa ihmettelin, kuin "koraanin lukijakin".
Vielä saatte veisata hetken virsiänne, mutta pian tulee aika , että
teille pannaan luu kurkkuun.
Teille opetetaan kuka on oikea Jumala ja kuka väärä.
Silloin on syytä tietää miltä portilta Finnairin kone lähtee.

Äänestä

Ettekö tosiaan pärjää parin viikon lomaa ilman kirkkoa ?
Kirkon perustaminen Islamilaiseen maahan on typeryyttä ja turhaa ärsyttämistä.
Suomessa ette käy kirkossa edes Jouluna.

Äänestä
  • Hellarit yrittää levittäytyä kaikkialle maailmaan. Eikö se Koskinen menny Alanyasta Adanaan, kun hänestä ei oikein pidetty Alanyassa.

    Äänestä

Kotikirkko toimii muös Floridassa, ... HUONOSTI

Äänestä
  • Kotikirkko ei ole oikea kirkko eikä kukaan tiedä mihin rahat menee.....

    Raahaavat ihmisiä välimereen uppokasteelle jne. Oon nähnyt kuvia heidän leikeistään. Leikkivät Johannes kastajaa.

    Äänestä

Minusta on ainakin hyvä että kirkossa voi käydä silloin kun haluaa eikä mennä Antalyaan saakka, jossa toimii St Paulin Katedraali. Kaksi vuotta sitten evl pappi ja kanttori olivat Alanyassa pääosin ja kävivät myös aktiivisesti yhdistysten tilaisuuksissa kavereina. Viime vuonna ei valitettavasti evl työntekijät käyneet kuin harvemmin Alanyassa ja Antalyassa. Toivotaan että seuraavana talvikautena olisi parannusta asiaan.

Äänestä
  • Käytkö Suomessa joka viikko kirkossa?
    Et varmasti .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


henkellinen kirjoitti:

Miten se Alanian kotikirkko? Toimiiko näin kesällä kun me turistit haluttais myös käydä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu