Minkämoisia kokemuksia Air Francesta,liput varattu sillä yhtiöllä Pariisista Tunisiaan ja ei aiempaa kokemusta,saako koneessa mitään tarjoilua ilmaiseksi?
Franceflying
Franskilla
16597
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
paskiaiset lakossa koko ajan
Kävin huhtikuussa Torontossa,meno lennot KLM:llä,paluu lento Air Francella Pariisiin ja jatko lento Finnairilla Helsinkiin.Reilua vuorokautta ennen paluuta sain Air Francelta tekstiviestin että minun paluulento Torontosta Pariisiin on peruttu ja samoin jatkolento.Samassa viestissä oli minulle varattu uusi lento kolmen päivän kuluttua jatko lentoineen.Olin kolme päivää lisää hotellissa ja menin sitten lentokentälle siihen aikaan kuin pitääkin.Air Francen virkilijat sanoivat että Air Fance ei lennä tänään.Kysyin mitä nyt tehdään?Minulle ehdotettiin lentoa Iceland Airilla Reyjavikiin ja siellä koneen vaihtoa ja toisella Iceland Airilla Helsinkiin.Sanoin että kokeillaan nyt sitten tätä ja Reyjavikin kautta tulin pois.Air Francen virkailijat eivät kertoneet syytä lentojen perumiseen.Todennäköisin syy on se että Air Francen työntekijät olivat lakossa.Air Franceen en enää luota,on niitä muitakin lentoyhtiöitä.
C Gaullessa vaihto? Varaudu ettei matkalaukut tule ainakaan samalla lennolla...
Aivan oikein,siellä on vaihto ja parisen tuntia aikaa lentojen välissä molempiin suuntiin joten on kai riittävä.Air France tosiaan voi olla lakkoherkkä firma
aina joku vitun lakko päällä näillä. menisi konkkaan niin oppisivat olemaan. tappiopaskafirma.
Täällä kirjoittavat asiantuntijat jotka eivät ole koskaan lentäneet Air France´lla,
eivätkä tiedä kuka Ranskassa lakkoilee.
joku laikkoilee. se riittää.
No kerrohan kuka lakkoilee?
Ranskalaisten+lennonvalvonnan+lakot+aiheuttavat+yli+30%+Euroopan+myöhästyneistä+lennoista...+https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000005724177.html
No ihan samaa paskasakkia ja on Air Francenkin paskasakki lakkoillut paljon.
Air France-KLM konsernissa on yksi hyvä puoli. Ja se on KLM.
Overbooking KLM on legendaarisen Alitalia tasoa.
Lensimme HKI- Pariisi- Havanna.
Laukut jäivät Pariisiin ja tulivat perille 2:n päivän päästä.
Vakuutushan sulle korvasi laukkujen viivästymisen.......tokihan sulla oli vakuutus ?
FlyingFrance:
Air Francella ei voi lentää koska koneet eivät lähde lennolle,eivätkä Air Francen virkailijat kerro syytä siihen miksi Air Francen koneet eivät lennä.Ilmeisesti Air Francen virkailijat eivät uskalla kertoa totuutta siitä miksi koneet eivät lennä.
Jos menet paikkaan, jonne muut ei usein lennä (esim. Papeete), on paras vaihtoehto. Muihin kohteisiin katselisin muita vaihtoehtoja. Laukut tuli perille, kun oli lyhyt vaihtoaika, pitkällä ei.
CDG kentällä on kyllä hyvin toimiva palvelu, jos myöhästyt jatkolennolta, kunhan käyttäydyt hyvin.