Hei,
Lähden heinäkuun alussa takaisin Eurooppaan ja ajelen Suomesta Via Balticaa Berliiniin. Olisi kiva saada matkalle mukaan juttukaveri.
Olen 40-vuotias suomalainen herrasmies ja autona uudehko S-sarjan MB.
Helsinki-Berliini Via Baltica
9
485
Vastaukset
- Europe
autokyyti kiinnostaa jonkin verra joten heti kysymyksiin: millaisia juttukaverin juttujen pitäisi olla? Kuinka monessa päivässä aiot Berliiniin päästä?
- autoiluonkivaa
Kunhan ei nyt aivan tyhjäpäistä hölötystä joutuisi kuuntelemaan koko matkaa, niin olisin iloinen.
Yleensä matka Tallinnasta Berliiniin kestää noin 17h yhteen menoon ajaessa, mutta ajattelin ihmetellä Baltian maaseutua, syödä hyvin, yöpyä kivassa hotellissa tai parissa ja ottaa rauhassa. Jospa siinä pari kolme päivää tällä erää menisi.
- europe
Itsellä on suunnitelmana jatkaa Berliinistä bussilla pohjois-italiaan. Kahdessa päivässä Berliiniin ei olis paha.
- EltaantunutSika74v
Tykkääks käsitöistä tai suikkijutuista?
- autoiluonkivaa
Älä viitsi.
- autoiluonkivaa
Jos olet urheilullinen nuorehko mies niin kumpikin käy.
- autoiluonkivaa
Justiinsa, joku dille näemmä haluaa pitää omaa kivaa. Yo. viesti ei ole minun, eli ketjun avanneen kirjoittajan kirjoittama.
Mene pois!
- autoiluonkivaa
Oikeasti, trollit on säälittäviä. Minulla on sentään Mercedes eli johtotähti!
- MesePili
Nalli palaa, mese hyytyy. Pulissit kyttää pedoja rajoilla. Let's be careful out there.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1114377Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572508Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781650Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61113- 66854
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 39802
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768