Juristeille

Tietääkö joku jonkun murhatapauksen missä joku on tapettu puukolla...??Suomessahan ei voi puukolla murhata ketään, ainakin oikeuden mielestä...Hölmöä
21371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oikeusjutut on erikseen. Oletko niin tyhmä että vitsipalstalla kyselet murhajuttuja?

Äänestä

onkin väärä niin totean nyt kuitenkin että käsityksesi on täysin väärä. suurin osa suomalaisista henkirikoksista tehdään puukolla, myös murhat mukaanlukien. tekoväline ei ole ainoa (eikä edes merkittävin) ratkaiseva tekijä siinä katsotaanko kyseessä olevan murha

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomen laki kirjoitti:

Tietääkö joku jonkun murhatapauksen missä joku on tapettu puukolla...??Suomessahan ei voi puukolla murhata ketään, ainakin oikeuden mielestä...Hölmöä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu