Mitäs katuman rauhaan kuuluu?

https://www.youtube.com/watch?v=rh2dfSk7oG4


Onkos asioita saatu parannettua?
141228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ainakin öisin on tosin rauhallista. Ei ketään liikkeellä nykyään.

Äänestä

On tainneet nämäkin hörhöt olla jo jonkin aikaa mullan alla, mutta lisää niitä sikiää. Voi helvetti tämmöisiä luusereita. Yksi pellekin sanoi että ei ole ikinä tehnyt töitä eikä tee. Arvatkaa kuka näittenkin juomisen maksaa. ME.

Äänestä
  • kun sais jo juhannuksen poikki mutta ei voi mitään shiispä kuusibaariin trinkille. Maanantaina saadaan taas rahulia niin saa uutta soppaa hankittua

    Äänestä

  • Arvaan että me veronmaksajat maksamme juomisesi luuseri. Koita työntekoa.

    Äänestä

  • Ainahan voit liittyä joukkoon iloiseen. Tyhmä paljon töitä tekee, viisas pääsee vähemmällä.

    Äänestä

  • Ota vaan lisää.

    Äänestä

  • ei lopu soppa meiltä kun kiljupääläri käy pesuhuoneessa aina ja kyllä valtio meistä huolen pitää että saadaan monopolivirmankin tuotteita ainakin sossun palkanmaksupäivinä

    Äänestä

Se on totta mitä kirjoititte. Valitettavasti ilmeisesti laki suojaa näitä hyypiöitä. Onneksi eivät yleensä näe 60 ikävuotta, osa ei onneksi edes 50.

Äänestä

Tunnen useankin näistä kavereista,olleet työelämässä aikanaan ja matkustelleet ympärimaailmaa. Elämä vie kun joutuu työttömäksi,avioero ja alkoholi.

Ihmettelen ihmisiä jotka kadehtivat heitä ja ovat katkeria, sinne vaan ryyppäämään jos se niin hienoa on ja meidän kustannuksella vielä.

Äänestä
  • menossa jo ollaan vitoseen

    Äänestä

Mä meen 25seen ryyppään ja siitä paalupaikalle 22seen vetään kakkoseen.

Äänestä

Joo ja näkyy yksi tulleen takaisin. Missä lie välillä asunut. Veri vetää...

Äänestä
  • Onko sama kun asunut useemmassa talossa? Aina nää tänne katumalle takas tulee.

    Äänestä

Missä talossa katumalla asuu suurin häirikkö ja vastaavasti suurin valittaja?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


MonakonRuhtinaat kirjoitti:

https://www.youtube.com/watch?v=rh2dfSk7oG4


Onkos asioita saatu parannettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu