Länsi-Euroopan matkailu riskialtista...

matkaillaan_vaan

Tähän on tultu sitten islamistiterroristien lukuisten iskujen EU alueella. Yli kolmannes Suomalaisista ei enää uskalla matkustaa Eurooppaan. Kannattaa kuitenkin muistaa, ettei joka puolella Eurooppaa tilanne ole yhtä huono, kuin esim. Ranskassa, Saksassa, ja muualla EU:n länsiosissa. Miten olisi Tsekki, Unkari, Puola, Slovakia? Praha - Budapest - Krakova - Bratislava....ynnä muut lukuisat kohteet noissa maissa. Upeita maisemia ja luontoa riittää yllin kyllin ja hinnatkin ovat edullisempia, kuin turvattomassa Länsi-Euroopassa. Tämä nelikko pisti EUlle kampoihin, eikä sallinut elintasosurffareiden & hämärähemmojen tulla alueilleen, eikä myöskään suostu ottamaan kiintiöpakolaisia. Näissä neljässä maassa ei ole pienintäkään pakolais-, terrorismi, ym vastaavaa ongelmaa, kuten vaikkapa kohonneita raiskaustilastoja erään uskontokunnan edustajien taholta, niin kuin meillä Suomessa ja muualla Länsi-Euroopassa on.

https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/uutissuomalaisen-kysely-yli-joka-kolmas-valttelee-matkustamista-eurooppaan-terrorismin-pelossa/6968782#gs.nG05KqM

3

521

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eiyllätys

      Länsi-EU saa mitä tilasi. Tyhmyydestä ja sokean sairaasta suvakismista ei hyvä seurannut. Miljoonia elättejä, terrorismia, turvattomuutta kantaväestölle, alentuneita matkailutuloja, jatkuva vääntö ja krooninen eripura lähes kaikesta.

    • kaikomänt

      En ihmettele ollenkaan, miksi Euroopan matkailu yskii. Ei tarvitse kuin seurailla kansainvälisten uutistoimistojen uutisointia ns. "pakolaisten" edesottamuksista ja siitä yleisestä turvattomuudesta, jonka nuo mukanaan toivat, niin kyllä jokaisella Suomalaisella sen verran raksuttaa, että moinen meno laittaa ainakin miettimään kannattaako lähteä matkalle vaikkapa Saksaan, Ranskaan, jne.

    • sekaisin_on_EU

      Vietin kuun alussa n. viikon Saksassa ja toisen mokoman Ranskassa, ennen lentoani kesäksi Kanadaan ja myöhemmin USA:n. Alkulomallani Euroopassa näin paljon ja pahaa. Jatkuvia poliisioperaatioita kummassakin em. Eu-maassa ja yleistä hulinointia. Tekijät ja ongelmat olivat lähes järjestään etnisesti ei-europpalaisia, eli juuri noita "hädänalaisia piparinmetsästäjiä". Mutta ei niin pahaa, ettei jotain hyvääkin. Kerran Saksassa pääsin todistamaan omin silmin kuinka n. parikymppinen mullahi, joka kouri julkisesti nuoria tyttöjä, otti pataansa oikein kunnolla. Muutaman tuhdin iskun jälkeen jätkä makasi maassa, kaverinsa mukaan luettuna, jonka jälkeen paikalliset viimeistelivät knock outin muutamalla potkulla. Miten noiden musulien kävi en tiedä, eikä oikeastaan edes kiinnosta. Ambulanssilla lähtivät, ja oikein äänen ja sinivilkkujen säestyksellä. Jotta tällaista suvaitseva EU nyt tarjoaa lomaviihdykkeeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1024
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      968
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      855
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      33
      814
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      733
    Aihe