Näissä kisoissa näytteleminen on osoittanut voimansa. Suurin osa vapareista ja rankuista on hankittu näyttelemällä. Muutama vuosi sitten näyttelemistä kitkettiin korteilla. Nyt nekin on unohdettu. Tuomaristo ja asiantuntijat tuntuvat hyväksyvän koko kuvion. Ikävä tilanne. Mikä on teidän kantanne tähän "futiskulttuuriin"?
Näytteleminen lisääntynyt
8
280
Vastaukset
- maratoona
VAR on lahjomaton.
- kaapeli12
koska näytetää top5 IHMEPARANTUMISET.
- Hyökkäysvoimaa
Uru-Fra, juuri ranskan timo härskisti filmasi
- Eimaistukaan
Nyt on tämä 'näytteleminen' otettu tiedotusvälineiden mukaan pahimmaksi asiaksi. Miksei puututa toden teolla pahimpiin asioihin? Jatkuvat repimiset, käsillä estäminen ja suoranaiset painiotteet tekevät pelien katselemisesta epämiellyttävää. Tuomari saattaa olla vieressä, eikä vihellä.
- Zitumba
Itse asiassa minun mielestä nuo naurettava 'rikkeen tehostamiset' on enemmän epäurheilijamaista kuin selkeä Kamppi tms. Säälittävää katsoa kun isot miehet viittii leikkiä ja ovat sitten jotain supersankareita kun saavat tilattua vastustajalle punaisen kortin. Lätkässä tollaset neidit oppisivat äkkiä tavoille.
- Hapa6643
Ainoa näyttelemällä saatu rankkari oli Argentiina - Islanti pelissä. Messin rankkari oli niin huono että jopa minä olisi torjunut sen. Todiste näyttelemisen voimattomuudesta: TOP 4 pelkästään Euroopasta. Mielestäni Etelä-Amerikan joukkueet voivat perustaa oman näyttely/painiliigansa ja jättää Euroopan pelaaman jalkapalloa! He ovat meneet väärään suuntaan ja saavat nyt kärsiä siitä. Luuletteko että nesi kerralla Etelä-Amerikan maasta tulee mestari? On ollut sitten 20 vuotta edellisestä kerrasta!
- Satusetä1
Ilmeisesti VAR:n avulla ei voi antaa keltaista korttia näyttelemisestä. Neymarhan sanoi tuomarille ettei katso tilannetta nauhalta koska pelkäsi saavan keltaisen, kun pelasivat Belgiaa vastaan.
Paras näyttelijä ikinä: Ronaldo
Paras kohtaus ikinä: Rivaldo - Vastustaja potkasi pallon Rivaldolle, kun Brasilialle tuli kulmapotku. Se osui Rivaldoa jalkaan ja hän kaatui nurmelle pidelle päätään. Tuomari oikeasti antoi pallon potkaisijalle punaisen kortin. Ei mitään perustetta edes keltaiselle.
Ihmiset jotka tykkävvät katsoa näyttelemistä, pois futiskatsomosta kesäteatteriin! Ei futiskentän pidä olla lava. Mokomat kaatuilevat yhdessä pelissä kentällä useimmin kuin Belinda Carlisle "I Get Weak" musiikkivdeolla. - Anonyymi
Ehdottomasti surkeinta on näytteleminen.
Miksi se hyväksytään.
Nybergin rimanalitus oli jalkapallotuomarin haastattelu.
Ei sanaakaan näyttelemisestä. Minä kun ajattelin että nyt saadaan selvyys sen tuomitsemisen vaikeudesta,- siis ei sanaakaan.
Selkein juttu.
Tuomari tuomitsee niin hyvin kuin osaa. Tulos on mikä on.
Videolta jälkikäteen tutkitaan tilanteet ja näyttelemisestä hirmuinen sakko
Kaikki näki että pallo osui ensin rintaan ja sen jälkeen käteen. Pelaaja nainen senkun mössötti tuomarille että rintaan osui ,- 30 000.
Pelaajille täytyy tulla pelko että näytteleminen selvitetään.
No niin ne asiantuntijat. Palkkansa ovat ansainneet Palander ja Jauhojärvi, muut ovat kaikentietäviä paapottajia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1946610Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto1065503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT2743487Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1273473Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat872455Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku32155Läppärit kahviloissa
Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi531903Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191896Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val631782- 1011447