Hei, onko kukaan ottanut Kontiolahdelta nyt kesäkuussa lapinkoira/porokoira mix pentua? Otimme pennun sieltä niin voisitteko ottaa yhteyttä [email protected] niin olisi muutama kysymys ja muutenki kiva kuulla miten pentu on kotiutunut.
Lapinkoira/porokoira mix pentu
17
4471
Vastaukset
- Lapinkoira
Hei, jos joku on ottanut pennun kyseisestä paikasta tai tietää jonkun joka ottanut kyseisen mix pennun Kontiolahdelta niin laittaisi viestiä [email protected]
Asia on tosi tärkeä!!! - Pentuja
Hei, laitoin sinulle sähköpostia.
- ViallisiaYksilöitä
Jaahas....vikoja alkoi löytymään....olipas taas yllätys....Koskas on koira myynnissä tori:fi?
- Giardia
Pennulla uuteen kotiin tullessa giardia ja ulkoloisia, että semmosta.
- Elma123
Muistakaa ostaa vain rekisteröity pentu, jonka tausta on tiedossa!
- Aapeli1234
Kontiolahdella toimii pentutehdas! Älkää ostako!
- Faktaa
Kyseisessä paikassa tänä vuonna tehtailtu lapinkoira mix pentuja ja paperittomia lapinkoiria ainakin 3 pentuetta.
- J.Sa
Tämä kyseinen nainen tehtaillut pentuja useamman vuoden, v.2015 keväällä oli onnistunut hävittämään 4-viikkosen lapinkoira pennun.
Tiedän tämän tehtailijan hyvin ja suosittelen ettei kukaan osta kyseisestä paikasta koiranpentuja! - hfjdskaöl
Miksi otit jos kerran näit heti luovutuksessa mitä oli tulossa?
- Juupeko
Miksei tuota kontiolahtelaista tehtailijaa saada pysäytettyä?
- Anonyymi
Ei,mutta ottaisin suomen lapin pystykorvan toiselle kaveriksi,voisi olla jo vaikka 6-7vee.mulla on 11- vuotias poika kiltti ja äitinpoika!
3.7.kuoli hänen 15-vuotias kaveri nyt on kaveripula ja ikävä!- Anonyymi
Ei ole olemassa " suomen lapin pystykorva" -rotua.
Tarkoitat joko lyhytkarvaisena pidempiselkäisenä Lapinporokoiraa tai lyhyempänä hurjan pitkäkarvaista Suomenlapinkoiraa.
Älä osta rekisteröimätöntä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa " suomen lapin pystykorva" -rotua.
Tarkoitat joko lyhytkarvaisena pidempiselkäisenä Lapinporokoiraa tai lyhyempänä hurjan pitkäkarvaista Suomenlapinkoiraa.
Älä osta rekisteröimätöntä.No itseasiassa Lapin pystykorva on olemassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No itseasiassa Lapin pystykorva on olemassa.
Niin ja Lapin luppakorva.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ja Lapin luppakorva.
Toki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole olemassa " suomen lapin pystykorva" -rotua.
Tarkoitat joko lyhytkarvaisena pidempiselkäisenä Lapinporokoiraa tai lyhyempänä hurjan pitkäkarvaista Suomenlapinkoiraa.
Älä osta rekisteröimätöntä.Tiedän että monta vuotta vanha ketju, mutta yleensä Lapin pystykorvilla viitataan lapinporokoiriin ja suomenlapinkoiriin. Ei ole mikän virallinen nimitys, mutta epävirallinen termi jos puhutaan kummastakin rodusta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma112568Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne292441Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv612309Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.782186Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k681824PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist61740Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941727Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel841654- 1321605
- 1051282