onko

asentaa toinen kovalevy koneeseen??? oma on 80GB ja nyt hain 160GB lisää entäs asennuksen helppous. Windows xp on käyttiksenä.(en ole vielä avannut koko pakettia) ku vähän jännittää sen asennus?
2219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Periaatteessa on. Taekistat vain levyn takaosasta (siitä piuhojen paikkojen välistä) että uusi kovalevysi on slave tai cable select asennossa. Siinä pitäisi olla semmoinen vanhanajan jumpperi palikka ja jonkinlainen kaavakuva missä asennossa sen palikan tulee olla. Tämän jälkeen lattakaapeli paikalleen. (levyt tulee olla "hullussa järjestyksesä" vanha levysi joka toimii ns master levynä paapelin päähän ja uusi levy puoleen väliin). Virtajohto kiinni. kunnolla (Lue parikin ruuvia riittää. Formatointi ja tadaa taas mahtuu mp3:sia :) Jos sulla on suomenkielinen xp siellä on hyvät ohjee mitä tuon asentamisen jälkeen tulee tehdä..

Äänestä
  • ok kiitti ohjeesta yritän tänään laittaa sitä. kerron kyllä tuloksesta tässä samasessa paikassa miten se homma eteni. köötös örkki

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppoa kirjoitti:

asentaa toinen kovalevy koneeseen??? oma on 80GB ja nyt hain 160GB lisää entäs asennuksen helppous. Windows xp on käyttiksenä.(en ole vielä avannut koko pakettia) ku vähän jännittää sen asennus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu