heheh. Siis tossa fs amilo L1300:ssa on subbari koneen sisällä!?! ei ju....ta! miten tommoseen 10:n euron setelin paksuseen laitteeseen voi tunkea subbarin?
Varmaan aika mageet saundit. Jos jollain on, kertokaa ny miten basso jyskyttää :D
Varmaan aika mageet saundit. Jos jollain on, kertokaa ny miten basso jyskyttää :D
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihmetellyt hymyssä suin ihan samaa.
Siinä on varmaan kiinnitykseltään kelluva kiintolevy
ettei mene luku sekaisin kun basso pauhaa :D
Niin se subbarihan on näytön takana oleva magneettijuttu eli näyttö on yksi iso kaijutin, kanssa kun ei ole ennen keksitty.
Pinta-alaa tuolla subbarilla on aikas lailla (jos 15" näyttö) niin vastaa varmaan aikas isoo pyöreetä kaijutinta.
Näyttön paksuttaa tuo lisää ehkä 5mm
Suurta jymyä on kyllä turha odottaa. Perinteisessä kaiutinelementeissä iskun pituus on jopa senttejä, tässä tapauksessa millin osia.
Ei ole uusi idea. Ja mitään subbaria sillä ei saa aikaiseksi, vaikka muuten voikin toimia äänentoistamiseksi.
Ei v***u... Luotan kyllä ennemmin suomalaiseen Genelec-subbariin, kuin johonkin, cheap-chinese-plastic-crap romuun.
Eikä jonkun subbarin änkeminen läppäriin oo muutenkaan niitä kaikista fiksuimpia vetoja.
Onhan noita ollut kannettavissa, mm. Applelä. Mistään "subbarista" ei ole kyse, vaan yksinkertaisesti siitä, että kannettavan äänentoisitoa on yritetty saada siedettäväksi myös matalalla piipitettäessä. Varsinaiset "subbarit" vaatii virtaa ja tilavuutta ollakseen jotenkin"subbarimaisia".