elareita. On tosi kurjaa kun rahat menee haaskuuseen ja exä voi ostella mitä haluaa itselleen. Mies maksaa lapsitaan melkeen 500 e kk ja mun mies maksaa vaan 200 e. Miten voi olla noi suuri ero? M en kehtais rahastaa mun exää mut miehen exä rahastaa meitä. Törkeä eukko. Luulisi äidin elättävän lapsensa kun on niitä halunnutkin.
Meillä on asuntovelkaa tai miehellä on, talo on hänen ja me asutaan vaan tässä. Olisi kiva kuluttaa omat rahat omaan perheeseemme eikä heitellä muiden perheeseen.
Mies on aina äkäinen kun ei oo rahaa mihinkään, ja minkin olen työtön enkä aio edes hakea sitä, sillä ei ole mitään ammattia tullut luettua, joutuu vielä paskaduunia tekeen. Kotonakin on paljon tekemistä, ja lapsia hällä ja mulla. Nuorin on 14 joten apua kyllä kotitöissä on, mutta on paljon tekemistä silti.
Voiko elarit pienentää jotta meille jäisi paljon enempi. Jos mies jäisi työttömäksi niin ei varmaan tarvis maksella.
Mies maksaa liikaa
6
1425
Vastaukset
- SiiderivalasOnFörbi
Tietysti miehesi voi jäädä työttömäksi,ja tulojen pudotessa elaritkin laskee. Mutta tulot laskee tietysti enemmän, joten käteen jää vähemmän.
Parhaiten nostatte perheenne tuloja, jos sinä lopettaisit siiderin lipityksen ja menisit töihin. - Voivoi
Mitäs sinä transu LissuLasse täällä marmatat , eihän sulla ole puolisoa eikä lapsia , onko vanha äitis pienentänyt sun viikkorahojasi ,niin et saa tarpeeksi viinaksia.
- todellisuusontässä
Kyllä se rahan tuhlaaja on se perheenrikkoja joka ei ole töissä ja elää miehen siivellä. Niin paljon on rahattomia naisia että ainoa keino saada elintaso paremmaksi on etsiä perheellinen mies jonka vie lapsiperheestä ja ryhtyä asumaan tämän kotiin.
- Zzzzzzzz
Sinähän sen tiedät, kun olet sellaisessa suhteessa elät yhteiskunnan ja puolisosi piikkiin.😏
- ikävääon
Joo sillai se menee. Lapsettomat naiset ne osaa tuon ketkuilun. Viedään mies, viedään miehen koti ja auto ja rahat. Ei yhtään ihme että miehillä menee huonosti.
Sitten taas etsitään uusi mies ja toisto,toisto toisto.... - Verojaveroja
ikävääon kirjoitti:
Joo sillai se menee. Lapsettomat naiset ne osaa tuon ketkuilun. Viedään mies, viedään miehen koti ja auto ja rahat. Ei yhtään ihme että miehillä menee huonosti.
Sitten taas etsitään uusi mies ja toisto,toisto toisto....Mistä sää oletkin löytänyt noin monta täys ääliöö äijää ....
Sulla on sitten monta taloa ja autoja nurkat väärälläs ja lahjaveroakin olet aikalailla maksanut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky685204Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2614299Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty983918Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1622289Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.331633Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar651351Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk6989Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii37933- 94889
entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä137867