Meitäon täällä liuta ihmisiä, melkoinen joukko, joista osa keskustelee lähinnä yhteiskunnallisista aiheista. On myös ryhmä nikittömiä loukkaajia, joiden ainoa tehtävä on loukata muita.
Missä on häiriköijien osaaminen ja kyky tai näiden puute. Osannette vastata.
Missä on häiriköijien osaaminen ja kyky tai näiden puute. Osannette vastata.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ole huomannut tällä puolella mainitsemisen arvoista häiriköintiä ? Minusta täällä on monta tuttua rekiströityä nimimerkkiä mukavan asiallisesti kirjoittamassa.
Olisikohan wemdo tarkoittanut 70 palstalle aloitteensa mahdollisesti ?
ruunehan se siellä piilottelee itseään, mutta näkyy olevan edelleen ne rispaantuneet kalsarit päällä.
" On myös ryhmä nikittömiä loukkaajia,"
Kuinka on itsesi kanssa ruuneperi, vai oliko se nyt ruuneman, vai mikä? Miksi itse piiloudut nikittömäksi?
Oletko huomannut täällä ikäistesi palstalla kovinkaan paljon loukaavia kirjoituksia, koska suurin osa kirjoittaa omalla tunnetulla nikillään, mutta sinä "salakähmä" yrität piiloutua tuntemattomaksi ja alat haastamaan täälläkin riitaaa. Miksi?
Lainaus sini-sirkulta; "En ole huomannut tällä puolella mainitsemisen arvoista häiriköintiä ? "
Taisi taas räällä robotti meuhkata, joten nimettömänä minäkin kikrjoitan.
Syynsähän kullakin on nimettömyyteen! Miks'en saata arvailla minäkin mielessäni, mutta täällä olon ensimmäisen vuoden aikana tajuamani, sai tajuamaan sen valinnan olevan sallittua.
Sitäpaitsi me ollaan mestareita oppimaan toisiltammekin 😊)),..ja kekseliäitä, niin hyvässä kuin pahassakin.
Kun syy nimettömyyteen on monia muitakin, kuin pelkkä mahdollisuus ilkeilyyn, jota ei maailmasta muutenkaan saa karsittua. Minusta ne "muut" inhimillisemmät seikat, joskus arkuudet, milloin kujeilunhalu, vaihtelut ja kunkin
muut hauskuudet painavat vaa'assa enemmän kuin tilapäiset äksyilyt tai laukomiset.
Hauskaa päivää jääpaloilla ampuen!
Wemdo!
Jotennkin aloituksesi jäi puolitiehen?Sinulla on avoin kanava!
Tee aloituksia ja tule esille avoiminkortein!
Toi selkäänpuukotus ei todellakaan ole tätä päivää!
Minkätähden arvostelet keskustelupalstaa jollei sinulla ole aloitteellisuutta,jollei sinulla ole edes tarkoitustakaan,kun arvostella palstaa?
Luultavasti olet se sama henkilö,joka tuli tänne kahdeksankymppisiin vain purkaakseen pahaaoloaan ja vain olettamuksella,että kuinka tärkeä olet ihmisarvoltasi?
Ihmisarvoasi en aliarvio,varsinkaan senjälkeen jos ja kun kerrot,kuka näin ajattelee kirjoitelmista ja henkilökuvasi olisi aivan mahtavaa saada tänne arvostelupalstalle??
avoimesti ama