aamulla n.klo 4-5 aikoihin ajoin turusta kustavin tietä. heti ekassa risteyksessä (valo) näin risteyksen yllä valopalloja jotka pyöri isomman alueen ympäri heiluen... risteyksessä oli myös toinen auto joka varmasti näki saman. tämä kyseinen valoilmiö seurasi minua vehmaanristeykseen asti. vastaan tuli myös matkalla toinen auto joka vilkutti minulle valoja ja nopeus sillä oli n 20km/tunti eli kai sekin jotain outoa näki. vuosi oli kai 2000.
ufo kustavintiellä
mari
122201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mitä aineita käytit silloin?
Tyypillistä lääketeitaiden lahjomalle lääkärille.
Halu muuttaa tai määrätä lääkitystä ja ottaa provikat pois.
Toisaalta se on tiedossa, että lääkärit ne vasta mömöjä popsivatkin.
Joten ei pidä kummeksua kyseisen ammattikunnan outoja kommentteja tai asian ohi meneviä lauseita.
valopallot olivat sinun näkökentässäsi?
Se siis näytti siltä, että keskellä oli isompi kirkas "kiekko", jonka ympärillä pyöri pienempiä
valokiekkoja? Ja koko systeemi liikkui?
Näin senkaltaisen ilmiön Klaukkalassa, tammikuun alussa ´05. Olin parvekkeella tupakalla, noin puoli kahdentoista aikaan yöllä, kun näin kyseisen ilmiön. Oudointa siinä oli se, että tapahtuma kesti pitkään, monta minuuttia, olisin saanut sen kuvattua mutta kameran hakemiseen kuluneen noin viiden minuutin aikana se oli ehtinyt häipyä. En paljon nukkunut sen jälkeen, niin oudolta se näytti ja vaikka kuinka mietin niin en mitään selitystä moiselle keksinyt.
Kustavi taitaa olla Suomen uuden ufoaallon keskus.
Mulla on mökki kustavissa, tosin ensi kesäksi muutan sen Roswell tyyliseksi ufouskovaisten kohtaamispaikaksi. Tervetuloa tutustaumaan (pääsymaksua vastaan tietenkin) autenttiseen todistusmateriaaliin. Esillä mm. aito humanoidiruumis (jonka Rauni-Leena on aidoksi todennut) joka on peräisin mökilleni pakkolaskun tehneestä ufosta.
Jaha...jo v. 2000 oli käytössä nämä laservalotykit. (Käytetään esim. mainostarkoituksessa jonkun ravintolan katolla. Tai sitten joku valomies kokeili juuri ostamaansa laitetta.) Niillä voi heijastaa pilviselle/utuiselle taivaalle juuri kuvauksesi mukaisia valoefektejä. Että sellainen "ufo tälläkertaa.
Siihen aikaan käytettiin yleisesti valotykkejä Turussa ja Raisiossa mm. mainostamaan ostoskeskuksia. Varsinkin jos on pilvistä valotykit osuvat pilvien alareunaan ja ne näyttävät valokiekoille. Valotykkejä käytettiin nimeenomaan niin, että valonsäteet (4-6 kpl) pyörivät ympyrää...
niin siinä taas kävi, että tämäkin ufoilmiö on kustavissa...
teitä kustaan silmään...
Näin syksylläkin noita valotykkejä taivaalla kun joku mainosmies niitä pyöritteli taivaalla. Näin Myllystä päin tuli kuka kuvioinen valo taivaalle.
Kustavintiellä tapahtuu aina jotain yliluonnollista. Kerran näin syksyllä myöhään kun olin tien varrella kusella katsoin maskuun päin niin räiskettä ja valojenvälähtelyä. Olen nähnyt niitä useamminkin?? mikä mahtaa olla. Maskusa taitaa olla joku area 51