5140 likaantuu

Tietääkö joku miten 5140:n kumiosat sais puhdistettua. Ne kun tuppaa mustumaan vähän niiku vanha pyyhekumi. Muuten tosi hyvä kapine.
2611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tavallinen lika lähtee yleensä kun hankaat sitä nihkeällä räsyllä jossa on hieman fairia tms.
Se millä pinnan saa pysymään puhtaa on sitten vaikeampi juttu kun kumin sileä pinta on kulunut niin se pitäisi suojata jollakin ettei lika tartu siihen.

Äänestä
  • APK= Astianpesukone auttaa.. kuoret mukaan seuraavaan pesuun!!! Toimii!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ics kirjoitti:

Tietääkö joku miten 5140:n kumiosat sais puhdistettua. Ne kun tuppaa mustumaan vähän niiku vanha pyyhekumi. Muuten tosi hyvä kapine.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu