Oon hankkimassa 6X9 kajareita. Kaks vaihtoehtoa: SPL PRO 6X9" 3-tie h. 66 € ja Sony Xplod-SARJAN 6X9" 4-TIEKAIUTIN h. 109 €. Löytyy Autostudiosta. Hintansa puolesta SPL, mut Sony on kai parempi ku se on kalliimpi. Vai onko? SPL on kyl testimenestys mut mitä se todistaa. Sonyn kajari on uutuusmalli, joten uskosin sen soivan paremmin.
Kummat ostan?
ostaja
4480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
SPL tietenkin, jos nyt sitä otetaan ollenkaan naisen mielipidettä huomioon... ;D
Todellakin ne spl:t Sony on susi jo syntyessään!!
SPL Pro, SPL Dynamics (jolla Pro-sarja ei tosin 6x9)... olikohan joku kolmaskin SPL vielä. Varmuudeksi vain mainitakseni.Joskus ihmisillä menee sekaisin nuo kun puhutaan vain SPL:stä.
Tuo SPL Pro taisi olla se edullisemman pään merkki. Kummastakaan ei ole kokemuksia ja niimpä en ala sanomaan mitään. Tyhjänpäiväistä merkin perusteella heitellä arvioita. "Halvalla ei hyvää saa" pätee kuitenkin yllättävän monesti.
Kohta tulee myös kirjoitus missä neuvotaan polkemaan 6x9:t jänkään ja ostamaan erillissarja... Minä en sitä tähän kirjoita kun joidenkin käyttötarkoituksiin 6x9 voi olla pätevä ratkaisu ;)
Älä ainakaan ota Sonyja.. Toisaalta noi SPL-Prootki on vähä nii ja näi, mut saisit melkei noiden sonyjen hinnalla SPL-Dynamicsin T-6093 mallin.. siinä hyvä 6x9. Tietysti saman valmistajan PRO-Sarjan erillissarjat parempia, mutta jos pitää olla 6x9 ni sitte toi T-6093