niksipirkka

höhlä

farmariautossa ei tarvitse suksiboksia suksien kuljetukseen:jos sinulla on koiraverkko,osta tanko jonka virität kuskin ja vänkärin paikan päälle(Ocussa kiinipitorivat),esim Biltema myy.Sitten sukset koiraverkkoon ja tankoon kiinni "hämähäkillä",ja vot sukset kulkee puhtaana auton sisällä,eikä aiheuta tuulenvastusta,eivätkä vie tilaa istumapaikoilta.

4

1185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varsinainen Pelle Peloton.

    • tutututututututtttuuuuuuuut...

      lähetä pirkkaan

      • höhlempi koko ajan

        tai if...sattuu kolari missä sukset ja porkat sinkoilevat ympäri auton sisätiloja..so what,kyllä se vi....aa ihan tarpeeksi muutenkin ei siinä enää haittaa vaikka sukset otsaan kapsahtaa.


    • arska

      kuljettaa suksia sisällä autossa nykyään. Kun ei ole paljoa porukkaa kyydissä, niin sukset mahtuu oleen sisällä. Takapenkki taitettuna, tai suksiluukusta läpi. Ja kyllähän tuo pelle peloton esitti, että ne on sidottu kiinni, joten ei ne nyt ihan pienestä tömäyksestä takaraivoon tule.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      328
      7121
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4338
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3165
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2967
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      149
      1800
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      212
      1746
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1577
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1438
    Aihe