käyttäjä kokemuksia polosta.onko lämmin talvella,kuinka kulkee sohjoisella tiellä?manuaalivaihteella vai onko se jo antiikinaikaista.
uutta poloa ostamassa
12
347
Vastaukset
- soiviaPelejä
Netistä löytyy testejä ja vertailija, ei kun lukemaan. VW on aina ollut hyvä ajoltaan, mutta jotkut mallit eivät ole hyviä lämpiämään, ainakaan vuosia sitten.
- lämpiää
Ai, mun kaverit aina ihastelee vag- konsernib autoja talvella, kuinka lämpimiä ne on omiinsa verrattuna.
- Pappa_
hiton kylmiä ovat, bensamallitkaan eivät lämpene 10 asteen pakkasilla vaikka ajaisi pitempäänkin, bensankulutus törkeän iso nykyautoksi. öljyä tahtovat kuluttaa jo uutena, paljon sähkö ja tekniikkavikoja. ruosteherkkyys myös paljon moitittu ominaisuus. katselisin aivan muun maalaisia autoja esim. japsi ja ranskalaiset autot.
- ettäSäJaksatOllaMäntti
Holisti, älä puhu taas paskaa, sut tunnetaan jo liian hyvin.
- totuus.sattuu.kovasti
Volkswagen ei lämmenny edes 30 km työmatkalla kun oli -10 pakkasta, vaikka autossa oli lohkolämmitin ja sisätilan lämppäri, niin matkalla ehti jäähtyä. Kun vaihdoin merkkiä niin muissa lämpöä piisaa.
Koettakaa nyt ymmärtää että volkkareissa on säästetty kaikessa, ne varusteet mitkä muissa saa vakiona, pitää Volkkarissa ruksata lisähintaan ja auton hinta onkin 5000-10000 yli OVH hinnan. Volkkariin pitää siis ostaa erillinen Webasto lisälämmitin ja pitää sitä ajon aikana päällä jos haluaa ajaa ilman pipoa. - VWMAN
lämmityslaite ei todellakaan riitä edes eteläsuomen talveen, kulutus on jotain aivan muuta oikeassa ajossa kuin mitä valmistaja valheellisesti ilmoittaa, kulutus on yli 8 litran satkulle vaikka ilmoitettu on alle 5litran. ruostuvat nopeasti ja öljyä kuluu uudesta lähtien, itse joudut öljynkulutus remontinkin maksamaan.
- ZKODAN_paljastaja
Älä viitsi Holisti-ZKODA jauhaa paskaa asioista joista et tiedä enempää kuin sika tuulimyllystä!
- JanneK
Itse hommasin uuuden korimallin Polon tammikuussa. Auto on erinomainen ajettava talvikeleillä, lämpenee nopeasti ja varustelultaan luokkansa kärkeä . Kulutus on 4.3-5.2 litran välissä. Ei ihme, että on pärjännyt testeissä loistavasti. Tein todella hyvän valinnan :-). En keksi mitään moitittavaa.
- Outohöpöttäjä
Eikö varusteiden määrä ole siitä kiinni mistä haluaa maksaa??
- AsianTuntevaOikeasti
Jos puhutaan uudesta, niin on lämmin ja loistava ajoltaan. Automaattia ehdottomasti.
- mahtava.vw.jyrää
Onhan se helevetin hienoa että nyt 100 vuoden kehittely tuottaa tulosta, aiemmin vain rotat lämmitteli volkkarissa ja nekin juuri pysäköidyn auton moottoritilassa.
- Vpn
Huhtikuussa sain uuden polon ja olen ajanut 7000km.ei ole öljyä syönyt ja auto on lämmin. Ajettavuus tosi hyvä ja en löydä mitään valittamista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1274830Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa133498Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1573310Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss302762Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu862506Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181823Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101442Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1271351Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41288Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101259