käyttäjä kokemuksia polosta.onko lämmin talvella,kuinka kulkee sohjoisella tiellä?manuaalivaihteella vai onko se jo antiikinaikaista.
uutta poloa ostamassa
12
324
Vastaukset
- soiviaPelejä
Netistä löytyy testejä ja vertailija, ei kun lukemaan. VW on aina ollut hyvä ajoltaan, mutta jotkut mallit eivät ole hyviä lämpiämään, ainakaan vuosia sitten.
- lämpiää
Ai, mun kaverit aina ihastelee vag- konsernib autoja talvella, kuinka lämpimiä ne on omiinsa verrattuna.
- Pappa_
hiton kylmiä ovat, bensamallitkaan eivät lämpene 10 asteen pakkasilla vaikka ajaisi pitempäänkin, bensankulutus törkeän iso nykyautoksi. öljyä tahtovat kuluttaa jo uutena, paljon sähkö ja tekniikkavikoja. ruosteherkkyys myös paljon moitittu ominaisuus. katselisin aivan muun maalaisia autoja esim. japsi ja ranskalaiset autot.
- ettäSäJaksatOllaMäntti
Holisti, älä puhu taas paskaa, sut tunnetaan jo liian hyvin.
- totuus.sattuu.kovasti
Volkswagen ei lämmenny edes 30 km työmatkalla kun oli -10 pakkasta, vaikka autossa oli lohkolämmitin ja sisätilan lämppäri, niin matkalla ehti jäähtyä. Kun vaihdoin merkkiä niin muissa lämpöä piisaa.
Koettakaa nyt ymmärtää että volkkareissa on säästetty kaikessa, ne varusteet mitkä muissa saa vakiona, pitää Volkkarissa ruksata lisähintaan ja auton hinta onkin 5000-10000 yli OVH hinnan. Volkkariin pitää siis ostaa erillinen Webasto lisälämmitin ja pitää sitä ajon aikana päällä jos haluaa ajaa ilman pipoa. - VWMAN
lämmityslaite ei todellakaan riitä edes eteläsuomen talveen, kulutus on jotain aivan muuta oikeassa ajossa kuin mitä valmistaja valheellisesti ilmoittaa, kulutus on yli 8 litran satkulle vaikka ilmoitettu on alle 5litran. ruostuvat nopeasti ja öljyä kuluu uudesta lähtien, itse joudut öljynkulutus remontinkin maksamaan.
- ZKODAN_paljastaja
Älä viitsi Holisti-ZKODA jauhaa paskaa asioista joista et tiedä enempää kuin sika tuulimyllystä!
- JanneK
Itse hommasin uuuden korimallin Polon tammikuussa. Auto on erinomainen ajettava talvikeleillä, lämpenee nopeasti ja varustelultaan luokkansa kärkeä . Kulutus on 4.3-5.2 litran välissä. Ei ihme, että on pärjännyt testeissä loistavasti. Tein todella hyvän valinnan :-). En keksi mitään moitittavaa.
- Outohöpöttäjä
Eikö varusteiden määrä ole siitä kiinni mistä haluaa maksaa??
- AsianTuntevaOikeasti
Jos puhutaan uudesta, niin on lämmin ja loistava ajoltaan. Automaattia ehdottomasti.
- mahtava.vw.jyrää
Onhan se helevetin hienoa että nyt 100 vuoden kehittely tuottaa tulosta, aiemmin vain rotat lämmitteli volkkarissa ja nekin juuri pysäköidyn auton moottoritilassa.
- Vpn
Huhtikuussa sain uuden polon ja olen ajanut 7000km.ei ole öljyä syönyt ja auto on lämmin. Ajettavuus tosi hyvä ja en löydä mitään valittamista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537532Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662057Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055