Apuaaaa!!!

Apuakiitos

Oon 15 vuotias ja mulla alko menkat vuosi sitten, voitteko kertoo miten kertoisin mun äitille ku en vaan kehtaaa!!

4

177

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minullajoaikuinen

      Olet sen ikäinen että, kyllä äiti varmasti tietää sinulla olevan jo kuukautiset. Voit vaikkapa joku päivä sanoa hänelle, että kun olet menossa ruokakauppaan voisitko ostaa minulle siteitä.. Tämä on vain esimerkki miten voit todeta tämän asian.

    • Vierailija55

      No itsellä alkoi toisi pieni vuoto muutama tippa kahtena yönä housuihin noin 3kk sitten ei ole tullut sen jälkeen vuotoa ollenkaan joten onkohan normaaalia kerroin heti äitille?

    • mullajoaikuinen

      Keho valmistuu kuukautisiin. Enin tulee pisara tai useamoikin ja sitten loppuu. Jonain päivänä tulee sitten enemmän. Vatsassa saattaa tuntua turvotusta , on ehkä vähän sekaisin , voi tulla vähän vuotoa. Ensimmäisenä vuotena kuukautiset ovat hyvinkin epäsäännölliset. Ei tule moneen kuukauteen ja taas tulee. Siiitä ne ajan kanssa lähtevät tulemmaan säännöllisesti.

    • rohkeuttavain

      Reippaasti kertomaan, äitisi tietää kyllä sinun olevan menkkaikäinen joten se on ihan luonnollinen juttu ja äitisi varmasti ilahtuu kun uskallat avautua hänelle asiasta. Ei siinä pitiäisi olla mitään hävettävää, mutta tiedän noloksi sitä itsensä tuntee. Se kuitenkin on jokaisen terveen naisen elämää, halusimme tai emme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      78
      1428
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      10
      1358
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      74
      1125
    4. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      109
      1049
    5. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      62
      1017
    6. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      67
      888
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      250
      846
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      63
      825
    9. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      31
      748
    10. Onko ikävä

      Yhtään?
      Ikävä
      46
      686
    Aihe