Mikä on edessä?

Nuokkuhelmikki

Nuokkuhelmikki kysyy: Millaisia mahdollisuukksia tulevaisuus tuo minulle?
Näkyykö helpotusta kaikilla saroilla?!

3

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näen selväkin ettei ole, ei minkäänlaista helpotusta vaan asiat luisuvat koko ajan alamäkeen.

      • Hernemaissi

        Ihan niin kuin sinullakin. Hyvä että tuot omat kokemuksesi esiin.


    • Lydia_

      Kaipaat hyväksyntää, ja menneisyydessä olet kokenut joko syyllisyyttä tai syrjitään, joka ei ole ollut oikudenmukaista. Sinun täytyisi edelleen hyväksyä itsesi sellaisena kuin todellisuudessa olet.
      Opi päästämään irti ja olemaan luonnollinen, kaikkinen hyveinesi tai paheinesi. Opi kokemaan kauneus ja ilo ympärilläsi.
      Sinulla on edelleen meneisyydestäsi jäänyt tapa huolehtia ja kantaa murheita asioista, jotka voisi jo unohtaakin ja jättää jälkeesi. Mikään elämässä ei tule kuitenkaan eteesi "pakon" sanelemana. Anna asioitten mieluummin joko tapahtua itsekseen, tai etsi oma sisäinen tahtosi. Ei kannata luottaa vain totuttuun ja opittuun, olet vapaa tahtomaan ja olemaan se mitä haluat.
      Kuitenkin se että haluat kasvaa ja tulla vapaammaksi menneisyydestä ja muista taakoista voi tuoda eteesi vanhasta muistuttavia konflikteja. Ei aina kannata taistella, vaan esteet voi monesti kiertää tai olla kiinnittämättä niihin sen enempää huomiota. Yleensäkin ole kulkemassa kohti "sisäistä kamppailua", jossa uusi minäsi kohtaa vanhan, estot kohtaavat vapauden. Ole oma itsesi ja tiedä mitä haluat, hankkudu myös aktiivisesti uusiin tilanteisiin. Tee elämästä enemmän sellainen kuin se olet oikeastikin kuvitellut olevan, ympärillesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka jytkytti naftan hinnan jo yli 2,3 euroon

      Sannan aikaan esimerkiksi dieseliä selvästi kalliimpaa bensaakin sai 1,3 eurolla. https://www.is.fi/autot/art-200001188
      Maailman menoa
      164
      4072
    2. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      108
      3510
    3. Vasemmiston feministinaiset puolustavat islamia

      mikä on täysin järjenvastaista, mutta eihän femakoilla paljon järkeä olekkaan, leijuvat siellä omassa kuplassaan. Myös
      Maailman menoa
      247
      2976
    4. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      7
      1719
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      163
      1356
    6. Kuvaa kaivattuasi

      Yhdellä kivalla yhdyssanalla. 🥹
      Ikävä
      75
      1224
    7. Huomasitko? Tämä "viinin läträys" hämmästytti Yökylässä

      Yökylässä-sarjassa Maria Veitola vieraili Christel ja Jori Roosbergin kotona. Tunnelma oli mukava ja puitteet hulppeat.
      Suomalaiset julkkikset
      31
      1141
    8. Lopetan Keskipohjanmaan tilaamisen

      Vasemmistolaisen ja kristinuskovastaisen pääkirjoituksen vuoksi. Suomen kouluissa on nykyisellään hyvä uskonnonopetus.
      Kokkola
      62
      934
    9. Jos saisit yhden

      Asian muuttaa kaivatussasi
      Ikävä
      88
      810
    10. Mitä vielä

      Toivot välillemme ?
      Ikävä
      64
      778
    Aihe