Karting SJM

Nyt kun vain on viisi leimaa lapussa niin SJM kutsuu vaikka taidot ovat cadet luokan tasoa....
Kyllä vanha nousupiste ajatus oli hyvä sinne pääsi vain ne jotka osasivat ajaa ja kunnioittaa muita kilpailijoita.
2466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viisas lajiryhmä, sekä lajipäällikkö on näin päättänyt. Siinäkin näkyy kuinka heillä on kokemusta kartingista. Toivottavasti nöyrtyvät ja vetävät takaisin vanhaan systeemiin. Kun pärjää tarpeeksi hyvin, saa pisteet täyteen ja siirtyminen voi tapahtua. Tässä annoin jo heille vihjeen ymmärtävätköhän. Epäilen että ei jymmärrä

Äänestä

Ja junnuissa ajaa kuskeja ketkä iän ja taitojen puolesta kuuluisivat yleiseen. Toki jos haluaa vetää junnua, niin mikäs siinä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


CadetLuokka kirjoitti:

Nyt kun vain on viisi leimaa lapussa niin SJM kutsuu vaikka taidot ovat cadet luokan tasoa....
Kyllä vanha nousupiste ajatus oli hyvä sinne pääsi vain ne jotka osasivat ajaa ja kunnioittaa muita kilpailijoita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu