Skoda on edelleen meluisin auto

Vepsukka

Vitsi vitsi toi "auto" . ei skodillacista autoa tule eikä siasta hieromatta koiraa. Mutta meluisin ...... kulkine :-D

22

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KQLMEKAKARAAJARAKKIorig

      ja herkimmin ruostuva.

    • Skodisti_Jenkemihöyryt

      Ei skoda kyllä tosiaankaan mikään oikea auto ole. Irvokas ja tympeä auton korvike korkeintaan, yrittävät skodistit todistella että se olisi länsiauto, mutta ankea itäblokin rumuus siitä vain paistaa läpi joka yksityiskohdasta. Eikä vähiten nitisevästä ja naitsevasta kovamuovi sisustuksesta ja jenkemistä.

      • Jenkemiä kuulemma käytetään nykyään enää vain itäautoissa kuten skeidassa. Järkyttävää touhua!!!


      • isosika_pössine kirjoitti:

        Jenkemiä kuulemma käytetään nykyään enää vain itäautoissa kuten skeidassa. Järkyttävää touhua!!!

        Eikös tämä JemKem ole se yhdiste johon käytetään suoraan viemäreistä suodatettua ihmis ulostetta? Käytetään kuumassa yli 240 C asteen prosessissa skeidatehtaalla kovassa paineessa. Skeidatehdas siis sanana sisältää kaksoismerkityksen.


      • NiinSevaanOn
        Ryydmann kirjoitti:

        Eikös tämä JemKem ole se yhdiste johon käytetään suoraan viemäreistä suodatettua ihmis ulostetta? Käytetään kuumassa yli 240 C asteen prosessissa skeidatehtaalla kovassa paineessa. Skeidatehdas siis sanana sisältää kaksoismerkityksen.

        Wikipedia kertoo että "Jenkem (myös jekem tai Butthash) on päihteenä käytettävä, impattava dissosiatiivi. Impattava kaasu muodostuu käyttämällä ulostetta ja virtsaa...Jenkemin vaikutus kestää noin tunnin ajan, ja se aiheuttaa visuaalisia hallusinaatioita sekä kuuloharhoja". Tämä selittää sangen uskottavasti omituiset hallusinaatiot köntsäkkeen muka modernia länsimaisuutta mukailevasta muotoilusta ja melutasosta.


      • Ryydmann kirjoitti:

        Eikös tämä JemKem ole se yhdiste johon käytetään suoraan viemäreistä suodatettua ihmis ulostetta? Käytetään kuumassa yli 240 C asteen prosessissa skeidatehtaalla kovassa paineessa. Skeidatehdas siis sanana sisältää kaksoismerkityksen.

        Skeidatehtaalla tehdään skeidaa, ja tehdään skeidaa skeidasta (jenkemistä). Tosiaankin! On se itäskeida törkeä kippana kertakaikkiaan.


    • Vanhat sananlaskut on aina oikeassa ja ne on hyvä pitää mielessä.
      -Joka audiin kurkottaa se skeidaan kapsahtaa
      -Skeida ei oo auto eikä margariini voita
      -Skeidasta ei autoa tule eikä siasta hieromalla koiraa
      -Skeida ei oo auto eikä piika ihminen

      • Isä ohjaa, veli pitää pohjaa. Mutkan takaa nousee sankka (öljy) sauhu, sieltä tulee itäpremium kauhu, itäkajuuttaan kuuluu melu ja pauhu. Sellainen on itäauto skoota, halpaimagoinen pirkkavolkkari tökerö ja ankea auton korvike.


    • VWMAN

      kuuluuvat ruostuvan ennennäkemättömän nopeasti nuo skodat, kerran muistan lukeneeni jostain autopalstalta kun jollain oli pari vuotiaasta skodasta tippunut koko tekniikka ja akselistot tielle ruostevaurioiden takia.

      • Totta ja itse olin kerran todistamassa kuinka 4v vanhasta skoda superbista putosi koko vaihdelaatikko asfaltille. Oli autojopparin ilme näkemisen arvoinen. Ruoste raiskaa skootan ja itälaatu on tasaista: ei vahingossakaan satu kohdalleen.


    • Kovamuovisia.uliskoita

      Juurikin näin.se on vain se tylsä seksitön laaduton ruma skoda..
      Ei auta vaikka kuinka selittelisi..

    • Skoda-Octavia

      Tämä meluisa auto on Suomen myydyin auto.2018 Tammikuu-Kesäkuu.

      • Kuten monesti on todettu, paska on hyvää, koska miljoona kärpästä on sitä mieltä. Suomisopulit skeidaa ostaa ja itäplokin kommarit, eipä tuota itä tekelettä autonkorviketta muut edes autoksi miellä.


      • Skoda-120-LS

        Mitä sää ny meluat?
        Kyll maar Sokota kunno auto o.


    • Sarkasmi.sakari

      Miksi asioista pitää vaieta tai kaunistella?

      Skodathan ruostuvat jo valmistuslinjalla paalauskuntoon, kori poikki. Miksi höpötetään jostain nelivuotiaista Skodista? Ei sellaisia ole, eikä kukaan oikeasti osta Skodaa, ne vain tilataan paalattavaksi. Onko joku nähnyt aidoksi todistettua Skodan kauppa- & luovutuskirjaa? Sitähän minäkin. Mennään Skodalla eteenpäin, mennään paaliin... 😁

    • "meluava kansanauto idästä" toteaa Taloussalomat uuden korimallin skeida taavista. Melu ja öljynkulutus ja itäblokin tyyliin masentava ankea muotoilu ja halpalaatuinen viimeistely EIVÄT ANNA LAADUKASTA KUVAA. No ei anna, kun ei laadulla ole skeida kippanan kanssa mitään tekemistä.

    • tyyne_

      meillä 5 vuotias skoda octavia ja katsastusmies vaati hitsaamaan takapyöräkotelot, aivan laho.

    • Varma_totuus

      Hähhää! Pelkkiä kriitikon möyhähdyksiä koko ketju. Yhtään järkevää kannanottoa ei näkyvissä.
      Tämä ketju tulisi niitata stickyksi, että satunnainen kulkija näkisi missä Skodapalstalla kuljetaan. Mode hoi! Stickyksi ja heti!!

    • HolistinValheetKuseeTaas

      Toyota Auris melu 83db ja Skoda Octavia 68db, kumpi on hiljaisempi? Tämä autoilu ohjelmassa mitattua faktaa.

    • Skodaton

      Skoda on yksinkertainen auto yksinkertaisille ihmisille.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      130
      7162
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2519
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      263
      1204
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1009
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      161
      937
    6. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      890
    7. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      69
      879
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      764
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      723
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      711
    Aihe