minkälainen firma? mitä on palkat?
are oy
4
1467
Vastaukset
- mika
Aren nettisivuihin itsekoettua palkat keskitasoa ei yli firma jyllää markkinoilla koollaan mutta usein homma kusee "suorittavassa" portaassa työnjohto huono/ammattitaidoton sitäkautta asentaja sooloilee omiaan valitsee itse työkohteensa/vedättää jne: mutta on huonompiakin taloja!
- jope
Jaa missä huonompia työnantajia kuin ARE ?
Olen ollut monessa mukana mutta en ARE:n kaltaisessa ruskeakielisten selkäänpuukottajien seurassa muualla kuin ARE:ssa.
Sopimukset ei pidä vaikka olisi kirjallisia .
Huoltopuolella pääkaupunkiseudulla on tittelinkipeitä nuoria harhaanjohdettuja ruskeakielisiä pikkupaskoja jotka kähmivät ja myyvät vaikka oman äitinsä.
Lisäksi ARE:n parhaat hommat tekee venäläiset ja muut aliurakoitsijat.
Omille miehille töitä jos jää.
Urakkahinnoista kiristetään kysymällä että oletkos ajatellut olla vielä syksylläkin meillä hommissa?
Onneksi lähdin pois ARE:n palveluksesta ja elämäni on siitäasti ainoastaan kohentunut. - Anonyymi
jope kirjoitti:
Jaa missä huonompia työnantajia kuin ARE ?
Olen ollut monessa mukana mutta en ARE:n kaltaisessa ruskeakielisten selkäänpuukottajien seurassa muualla kuin ARE:ssa.
Sopimukset ei pidä vaikka olisi kirjallisia .
Huoltopuolella pääkaupunkiseudulla on tittelinkipeitä nuoria harhaanjohdettuja ruskeakielisiä pikkupaskoja jotka kähmivät ja myyvät vaikka oman äitinsä.
Lisäksi ARE:n parhaat hommat tekee venäläiset ja muut aliurakoitsijat.
Omille miehille töitä jos jää.
Urakkahinnoista kiristetään kysymällä että oletkos ajatellut olla vielä syksylläkin meillä hommissa?
Onneksi lähdin pois ARE:n palveluksesta ja elämäni on siitäasti ainoastaan kohentunut.ARE kusee kaikissa, asiakkaita, tekijät
- Anonyymi
Menin Arelle aikoinaan kiinteistöautomaatio hommiin mutta homma oli jotain huoltomiehen hommaa missä rassihommat ja lukkosepän sekä ovipumppuasentajan hommat tulivat lisinä. Turhia lupauksia ja yksi täysin narsisti esimieskin. Reilun pari vuotta hukkasin aikaani mutta onneksi tajusin lähteä oikeisiin oman alan hommiin. Nykyään kuuleman mukaan hommat paremmin mutta mitä minulle muutamia huoltohommia tehneet niin aika surkeaa räveltämistä ja esimiehet sekä tekijät eivät juttele keskenään vaan asiakkaan toimittava tulkkina. Kerran sain laskunkin hommista joita ei ollut vielä edes tehty .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662448Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842132Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.462072Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1201899Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣311791Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1901526Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2151435Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261245Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171071En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.91022