vedenerotin, öljynerotin kompressori

heppuhep

5

3067

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • edrfghjklkjhgfd

      Nuo eivät ole ilmankuivaimia, eikä ne suodata ilman seassa olevaa öljysumuakaan kokonaan pois, vaikka sinne kuppiin aina jotakin jää. Putkesta, tai letkusta kulkeutuvia nestemäisiä tippoja ne kerää, oli öljyä, tai vettä, mutta jos jotakin tarkempaa maalausta tekee. esim. autoa maalaa, tai jäätymistä aiheuttavaa ilman kosteutta pitäsi poistaa, ei suorituskyky riitä.

      • heppuhep

        ei ole tarkoitus autoa maalata, vaan ehkä jossain vaiheessa taloa. varmaan kunnon öljynerotin maksaa enemmän kuin minun kiinalainen kompura. varsinaista kunnon öljynerotinta en ole tainnut milloinkaan edes nähdä.


      • ertyuiffghjk
        heppuhep kirjoitti:

        ei ole tarkoitus autoa maalata, vaan ehkä jossain vaiheessa taloa. varmaan kunnon öljynerotin maksaa enemmän kuin minun kiinalainen kompura. varsinaista kunnon öljynerotinta en ole tainnut milloinkaan edes nähdä.

        Talon maalauksessa ei välttämättä tarvita mitään erottimia. Jos kompuran tuotto riittää, rakennusten maalaus onnistuu muutaman euron bilteman massaruiskulla paremmin, kuin varsinaisella ilmamaaliruiskulla, korkeapaineruiskut on sitten asia erikseen.


      • NickNailer
        ertyuiffghjk kirjoitti:

        Talon maalauksessa ei välttämättä tarvita mitään erottimia. Jos kompuran tuotto riittää, rakennusten maalaus onnistuu muutaman euron bilteman massaruiskulla paremmin, kuin varsinaisella ilmamaaliruiskulla, korkeapaineruiskut on sitten asia erikseen.

        Emme ole käyttäneet öljynerottimia taloja maalatessa. Ihan hyvin toimii ilmankin. Työkoneiden maalaus käy sekin ilman öljynerotusta, kun ei ole tarvetta fifistelyyn.


    • vanhatimpuri

      voisihan siinä olla myös öljytin, koska useimmat paineilmalaitteen tarvitsevat öljyä toimiakseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2099
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1540
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1200
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      245
      984
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe