Miten on mahdollista, että entinen nuorten maailmanmestari Pirjo Manninen oli eilen sijalla 51.? Hannu Manninenkin on mäkihypyn jälkeen sijalla 22. Lahden doping-jupakan jälkeen eivät suomalaiset ole laduilla menestyneet. Yhdistetyssä on sentään vielä pärjätty, mutta saapa nähdä pystyykö Manninen nousemaan mitalitaisteluun noin kaukaa...
Ei hyvältä näytä
Limone
134665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
miten niin? hyppäs just 94,5m minen ymarra.... ei playboy channel kuules kerro oikeita tuloksia yhdistetystä... ehkä yhdynn****
kyllä Hannu nousee vielä tuolta mutta Pirjon suoritus oli tosi yllätys, mikähän tyttöä vaivaa (?) vai onko Kuitusen flussa iskemässä muuhun joukkueeseen?
se nyt tietää mikä sitä Pirjoa vaivaa,sillä on ne alkamassa .
Oliskohan parempi että j.jussi Witun-Tyhmä olisi nyt jo vihdoinkin ihan hiljaa.
luulla että minä hiljaiseksi menen.
Saat sinä höpöttää omiksesi mitä haluat.
joko sinne tänne ehdit,palaa äidin helmoihin,"pissikin on vielä housussa???
Hannultakin meni vellit housuun niinkuin hänen pikkusiskoltaankin.
jussi jaakoksi tulee kaikkein surkeinta tekstiä.
vieläkin surkeampaa tekstiä.
Minä sentään olen paremmin asioista perillä,kuten huomasit yhdistetyn tuloksista.
Tiesin jo ennen kilpailua kuka yhdistetyn voittaa,kun tiedän mitä koiria nämä Saksalaiset ovat.
En vaan viitsinyt puhua tälläisestä mahdollisuudesta ääneen.
Nyt sanon vain etukäteen,että Saksalaiset pelaa
myös Printtikisan Ackermannille ja myös yhdistetyn joukkuekisa pelataan Saksalaisille.
Eli sama taktiikka jatkuu näissä kisoissa,joten Suomen mitalisaalis jää hyvin vähiin.
Lännessä ja länttä nuoleskelevissa valtioissa äänestetään niin monta kertaa että "oikea" voittaa.
Samaan on menty urheilussakin, pistetään mäki uusiksi niin monta kertaa että "oikea" urheilija , = saksalainen, voittaa.
Pitihän se mäkikilpailu uusia,
että saatiin "rovaniemenpolttajille"
mahdollisimman hyvät lähtökohdat
hiihto-osuudelle
Miksi Manninen ei menestynyt???!!! Kaksi syytä; joko hän on aivan rapakuntoinen tai muut vaan ovat TAAS keksineet uuden dopinglääkkeen!!!
Yksinkertaista mutta TOTTA.
Hannu oli yhditetyn kilpailussa mäki osuuden jälkeen sijalla 30.. ja hiihdon jälkeen oli sijalla 9...Ei toi hiihto kulkenut..
Pirjon kisoista en tiedä yhtään kun ei oikein ole mitään mielenkiintoista kuunnella sitä selostajan selostusta samalla kun ne "akat" hiihtää... Sitten jos naisista joku on 10 sakissa heti alusta lähtiin niin sitten saatan ohi mennen katsoa sitä kisaa muuten en katso varmasti.