Moi! Onko kenelläkään hallussa Mtvn maskotti Aulis pöllöä? Harrastan maskottien keräilyä. Erityisesti kiinnostaa pehmolelut. Olen kuullut, että sellaisia on ollut liikkeellä vuosia vuosia sitten. Jos olet töissä, olet ollut maikkarilla hommissa/ tunnet ihmisiä sieltä toivon ottavan yhteyttä. Olisin kiitollinen, jos tälläinen maskotti vielä löytyisi.
Ilmoitus näkyy kaikkialle, näyttäkäämme netin voima. Jos sinulta löytyy maskotti, tarjoa ihmeessä:) Olen valmis mihin vaan maskotin saadakseni. Pidän ilmoitusta täällä riittävän pitkään, jotta tarjoaja löytyy. Älä aikaile:)
Asustelen Tampereen lähellä Lempäälässä. Tarjoan pullakahvit kun maskotti löytyy:)
Iloista Kesää Kaikille!
[email protected]/
045 212 7123
Mtvn maskotti Aulis pöllö
jonskuponskupong
2
502
Vastaukset
- nimimiehiä
Suomen tiedemaailman neropattien terävin kärki, Aulis Pöllö, Uuno Taulapää ja Tauno Pölvästi.
- nimimiehiä
Uusin pyrkyri tähän joukkoon, Uolevi Valopää.
Lisäksi hakevat kukin erikseen nimettyyn toimeen, Elintarvikeministeri Yrjö Lammikko, ja sisäasiainministeri Jorma Molopää. Sosiaaliministeriksi ihmisten yhteenkuuluvuutta lisäämään hakee Untamo Outolintu.
Saamme myös ulkomaista osaamista maahamme, nimittäin katsastusasioiden ylipäälliköksi hakee Bondofiller Von Chickenwire.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701151- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42907Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775